Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Alfredsson pojede na MS, pak zváží konec kariéry

Sport

  15:19aktualizováno  23:13
OTTAWA - Devětatřicetiletý kapitán hokejistů Ottawy Daniel Alfredsson zatím neví, jestli bude pokračovat v kariéře i v příští sezoně. Nejdůležitější v jeho rozhodování bude, jestli najde motivaci znovu absolvovat náročnou přípravu na další ročník NHL. Přesto nastoupí za Švédsko na nadcházejícím mistrovství světa.

New York Rangers - Ottawa Senators (Alfredsson) foto: ČTK

"Po vyřazení s Ottawou jsem hned mluvil se spoluhráčem Erikem Karlssonem a říkal mu, že se cítím dobře. Z velká části se na rozhodnutí pak podílela rodina," pospal Alfredsson oficiálnímu serveru Mezinárodní hokejové federace IIHF.com. "To, že bych se mohl vráti na místo, kde má kariéra odstartovala, tomu také pomohlo. Vždyť po světovém šampionátu ve Stockholmu 1995 jsem podepsal kontrakt se Senators," vzpomíná.

Jestli ale bude v kariéře pokračovat i příští rok, na tom účast na MS nic nezmění. "Jsou to dvě rozdílné věci. Rozhodnu se několik týdnů po turnaji," dodal Alfredsson.

Pokud by se rozhodl v NHL pokračovat, musel by se stoprocentně připravit. "Nejde se celé léto poflakovat a pak přijít do kempu a vyjet jen tak na led. Pokud budu chtít pokračovat, tak jedině na nejvyšší úrovní. Tomu pak bude třeba podřídit přípravné období," řekl olympijský vítěz z Turína.

S rozhodnutím mohou Alfredssonovi pomoci i čtyři synové, kteří si stejně jako jeho spoluhráči přejí, aby ještě v ottawském dresu nastupoval. "Vím, co by chtěli. Strašně rádi chodí do naší kabiny a na každý náš domácí zápas," prohlásil Alfredsson poté, co Senators vypadli v prvním kole play off s New Yorkem Rangers po prohře 3:4 na zápasy.

Sezonu si Alfredsson užil

Švédský veterán ve třech utkáních vyřazovací části chyběl kvůli zranění hlavy, jinak si ale uplynulou sezonu užil. "Byla to vynikající sezona. Užíval jsem si celý rok. Na druhou stranu to bylo náročné fyzicky i psychicky," konstatoval Alfredsson po své šestnácté sezoně v NHL, v níž je celou kariéru věrný Ottawě.

"Alf byl opět skvělý po celý rok. Pořád je to elitní hráč, který dokáže rozhodovat zápasy," prohlásil ottawský útočník Chris Neil. "Všichni doufáme, že ho přemluvíme k ještě jedné sezoně," dodal.

Autoři: ,