Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Švýcaři poprvé od doby kamenné porazili dva špičkové týmy, jásá tisk

Sport

  12:15
BERN - Švýcarští hokejisté jsou už téměř oběma nohama ve čtvrtfinále mistrovství světa a média v zemi helvétského kříže si překvapivé vítězné tažení reprezentačního výběru na turnaji v Německu vychutnávají.

Česko - Švýcarsko foto: www.getphoto.cz / Robin Drahoňovský

Po sobotní výhře nad českým národním týmem 3:2 komentují vystoupení Švýcarska jako pohádku či nezastavitelný vlak. Tým svým sobotním výkonem podle médií "navázal bez jediného švu" na přesvědčivé vítězství nad Kanadou.

ČEŠI ZASPALI ÚVOD a ztrátu už nedohnali. Se Švýcarskem prohráli 2:3 - VÍCE ČTĚTE ZDE!

ČEŠI PO ŠVÝCARSKO: První třetinu jsme prospali. Teď musíme vše vyhrát - VÍCE ČTĚTE ZDE!

RŮŽIČKA: Nedokážu si to vysvětlit. Kupili jsme chybu na chybu - VÍCE ČTĚTE ZDE!

"Hokejová reprezentace napsala na mistrovství světa další jarní pohádku," napsal server swissinfo.ch. Upozornil, že vítězná série čtyř zápasů se Švýcarům podařila naposledy před 62 lety na olympiádě ve Svatém Mořici. "Na mistrovství světa je to novum. A poprvé od doby kamenné Švýcaři porazili na jednom MS dva špičkové soupeře," uvedl server.

Osmifinálovou výhru nad svěřenci Vladimíra Růžičky přitom označil za možná ještě cennější než tu předchozí nad Kanadou (4:1) v základní skupině. "Protože Češi, kteří se na turnaji už nechali zaskočit Norskem, určitě nebrali zápas na lehkou váhu." Internetové vydání deníku Blick konstatuje, že po Kanadě museli před novou švýcarskou sílou kapitulovat i Češi.

"S velkým důvtipem a čerstvým elánem přemohli Švýcaři favority z Čech dvěma brzkými góly," uvedl list. S názorem českých hokejistů, kteří po zápase označili za rozhodující nepovedenou první třetinu, se shodl i web sport.sf.tv. "Tým Seana Simpsona začal působivě a záhy prominentnímu soupeři vnutil svůj způsob hry. Švýcarská sláva trvá," napsal. "Švýcarský vítězný vlak je stále k nezastavení," doplnil server topsport.com.

Stejně jako hráči v čele s trenérem Simpsonem však i média krotí euforii. Lámat chléb se totiž teprve bude a až další zápasy rozhodnou o tom, zda šampionát skončí celkovým úspěchem, nebo ne. "Teď to půjde ráz naráz. V pondělí Norsko, v úterý Švédsko a ve čtvrtek čtvrtfinále. V těchto zápasech se teprve ukáže, jestli náš mladý tým dokáže udržet vysokou úroveň hry v celém turnaji," napsal bazonline.ch.

Autoři: ,