Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sýkora: Problém Sparty je silný a časem se prohlubuje

Sport

  8:00
PRAHA - Hokejisté Sparty podobně jako ve čtvrtek v derby nedokázali dovést do vítězného konce dobře rozehraný zápas a po porážce s Litvínovem 4:5 se dál utápějí v krizi. Nový kouč Václav Sýkora, který před derby nahradil odvolaného Richarda Žemličku, musí hledat cestu, jak zastavit sérii osmi zápasů bez bodu a snažit se odlepit ze dna tabulky.

Václav Sýkora udílí pokyny svým svěřencům. foto: ČTK

Proti Slavii Sparta dvakrát vedla, ale nakonec po trefě Tomáše Hertla z 58. minuty vyšla naprázdno po výsledku 2:3. Proti Litvínovu si vytvořila náskok 2:0 a 3:2, ale pak nechala soupeře otočit stav na 3:5. Sýkora ví, že psychická "deka" na týmu je stále větší.

"Problém je silný a samozřejmě postupem času se všechno prohlubuje. Měli jsme momenty, kdy jsme nehráli špatně, ale chyby nás srážejí. Je pak viditelně znát, jak mužstvo jde dolů, chyby se pak ještě víc hromadí. Hráči se bojí, že chyby udělají a ty pak přijdou," řekl novinářům Sýkora.

Spartu trápí nefungující defenziva. "Některé situace v obranné činnosti řešíme strašně naivně, chodíme často dva hráči na jednoho. Špatně si soupeře rozebíráme. K výsledku určitě přispívá i malá produktivita. V první i druhé třetině jsme měli spoustu šancí, kdy jsme třeba mohli za stavu 3:2 odskočit. Je to jen dílek z té mozaiky, z které se naše hra teď skládá," doplnil zkušený kouč.

Zbytečné tresty

Přitom nasazení mužstva v úvodu zápasu bylo podle Sýkory dobré. "Rozsypalo se to, protože jsme dostali dva rychlé góly a to je samozřejmě vždycky těžká rána, když vedete 2:0 a najednou je to 2:2," řekl Sýkora. Nelíbila se mu také zbytečná vyloučení. "Měli jsme v přesilovce pět na tři vyloučeného a tím jsme se zbavili výhody," vrátil se ke klíčové pasáži, kdy Sparta ve třech proti čtyřem inkasovala na 3:4 a pak při trestu Lukáše Vantucha Litvínov získal dvoubrankový náskok.

Podobně jej rozčílila situace v závěru zápasu. "Nakonec jsme sice dali gól na 4:5, ale do konce už zbývalo strašně málo času. Mohli jsme power play hrát mnohem dřív, ale Bahenský se nechal vyloučit jenom proto, že oplácel. To je prostě trestuhodné. Když to neodbouráme, tak se z toho budeme těžko dostávat," prohlásil Sýkora.

Ocenil fanoušky, kteří mužstvo podporovali. "Myslím si, že nás povzbuzovali až do konce. Samozřejmě se ozval pískot, to se nelze divit. Na fanoušky si vůbec nemůžeme stěžovat. Můžeme je jenom dostat na svou stranu výkonem, kdy uvidí, že všichni hráči pro to udělají všechno. Budou padat, jak se říká na hubu a to ještě pořád neděláme," řekl Sýkora. Z hlediště se občas ozývalo skandování na adresu předsedy představenstva klubu Petra Břízy: 'Bříza ven'.

Sparta hledá možnosti, jak změnit situaci dalšími změnami v kádru. "Poohlížíme se po nějakých posilách, ale jména teď neřeknu," uvedl Sýkora. Dnes ještě neměl k dispozici obránce Vladimíra Sičáka, který přišel z Pardubic. "Není ještě připravený do zápasu, protože je po zranění. Už trénuje, ale my s ním můžeme počítat až do pátečního zápasu," dodal kouč.

Jeho tým nastoupí v pátek na ledě Vítkovic.

Autoři: ,