Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Talentovaný Hertl na MS zaujal. Chce do zámoří

Sport

  17:09
PRAHA - Talent českého hokeje Tomáš Hertl si kromě zklamání z týmového neúspěchu přivezl ze světového šampionátu ve Švédsku spoustu pozitivních osobních poznatků. Na své první velké seniorské akci si ověřil, že dokáže vedle extraligy obstát i na mezinárodní scéně. Nyní by devatenáctiletý forvard Slavie rád zamířil na zkušenou do zámoří.

Tomáš Hertl foto: ČTK

"Prosazoval jsem se do šancí, což bylo určitě plus, když jsem si ověřil, že si šance vytvořím i tady. Jen na tom zakončení musím pořádně zapracovat," prohlásil v rozhovoru s novináři sebekriticky Hertl, jenž v osmi zápasech na MS nebodoval. "Ukázalo mi to určitě nějakou cestu, kam můžu dál a kam ne," věřil Hertl.

Litoval jen, že toto zjištění nebylo podpořeno lepším výsledkem. "Odjížděli jsme s tím udělat nějaký pěkný úspěch a případně přivézt medaili, takže tohle je zklamání, protože jsme na to určitě měli. Ale nedá se nic dělat. I to se stává, že není každý den posvícení a neveze se každý rok medaile," podotkl Hertl.

Na možnost spravit si chuť na olympijském turnaji v Soči vůbec nepomyslel. "To je opravdu daleko, nad tím jsem vůbec nepřemýšlel, že bych tam mohl jet. Pro mě byl zážitek jet teď na MS a být tam s hráči z NHL. Užil jsem si to, přestože ten výsledek nebyl takový." Sám by mohl být už také brzy tím, kdo bude doplňovat národní tým ze zámořské ligy. Loni si ho jakožto celkově 17. hráče draftu vybralo vedení San Jose a Hertl - přestože má ještě na příští sezonu platnou smlouvu ve Slavii - přiznal, jak moc ho zámoří láká.

ČTĚTE TAKÉ

"Samozřejmě, že mě to tam táhne, protože to je přece jen sen každého hokejisty se tam dostat. Dokud tam nebudu, nemohu říci, jaké to tam je, ale určitě se tam chci jednou dostat, za každou cenu. A udělám pro to cokoliv, abych si tam jednou zahrál," přiblížil Hertl.

S představiteli Sharks dosud nebyl v nijak velkém kontaktu, na MS se však potkal s evropským skautem. "Ale jen tak narychlo jsme se pobavili o sezoně, protože moc času nebylo. Jinak jsem s nimi v kontaktu nebyl," uvedl Hertl, jenž pečlivě sleduje, jak si Žraloci vedou ve Stanley Cupu. "Koukám na sestřihy, ale hrajou jinak, ve špatné hodiny. Prohrávají teď 0:2 (s Los Angeles), ale snad to ještě otočí," řekl Hertl.

Růžička ho ze Slavie pustit nechce

Svou budoucnost by si měl v dohledné době vyjasnit. "Když jsem teď zpátky, tak se to určitě bude řešit. Uvidí se, jak to všechno bude. Musím si promluvit se Slavií a rád bych se do zámoří dostal," netajil Hertl, přestože šéf střídačky Slavie Vladimír Růžička, jenž je zároveň i generálním manažerem Pražanů, byl rezolutně proti.

Hertla chtěl udržet za každou cenu, i s ohledem na jeho další herní rozvoj. "Tomáš bude hrát u nás, má platnou smlouvu ještě na další rok. Je to samozřejmě výborný mladý hráč, ale ještě pořád se toho potřebuje hodně učit," uvedl před několika týdny Růžička.

Autor:

Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?
Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?

Chodit s celou rodinou do restaurace je drahý špás. A tak se vaření stává nepostradatelnou součástí našeho života a taky předmětem partnerských...