Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Teď nás čeká ruský medvěd

Sport

  16:30
QUÉBECK - První krok bývá ošidný, ale český hokejový tým ho po váhání v první třetině zvládl. V úvodním zápase světového šampionátu v Kanadě porazil nakonec jasně Dánsko.

Rolinek krouží kolem branky. foto: ČTK

Už zítra proti Rusku (19 hod.) by ale takový výkon nemusel výběru trenéra Aloise Hadamczika stačit. Teprve první těžký soupeř pořádně prověří připravenost českého týmu porvat se v Québeku o medaile.

"Proti Rusku se ukáže, jak na tom jsme,“ řekl Radim Vrbata. Proti Dánům se blýskl čtyřmi body za dvě branky a dvě přihrávky. "Musíme se hodně zlepšit,“ přidal se bek Zbyněk Michálek, který ve dvojici s kapitánem Tomášem Kaberlem byl u obou dánských gólů. "Splnili jsme povinnost,“ povídal trenér Hadamczik. "Hráči předvedli hodně pěkných kombinací, ale místy to až přeháněli.“ Snahou připravit si puk až před prázdnou bránu oplývala hlavně první formace Eliáš, Krejčí, Erat a nakonec vyšla naprázdno. "Zatím se hledají, ale jsou to zkušení hráči. Jen mohli více střílet,“ říkal Hadamczik.

Uvozovky dolníMusíme se hodně zlepšit.Uvozovky horní

Dánsko, na kterém si měli čeští hojeisté smlsnout, na začátku duelu zaskočilo český výběr aktivním napadáním. A brankou v první minutě. "Překvapili kvapili nás. Pro sebevědomí to bylo nepříjemné,“ podotkl brankář Milan Hnilička.

Za celý zápas šlo na českého gómana 17 střel, to jeho protějšek Peter Hirsch se více zapotil: Češi ho zasypali 47 ranami. Přesto byl po první třetině stav vyrovnaný 2:2. „Ten druhý gól jsem měl chytit,“ přiznal Hnilička. "Abych mužstvu pomohl.“ V poloprázdné aréně, kde místní děti hlasitě povzbuzovaly český tým, ovládli svěřenci kouče Hadamczika dění na ledě ve druhé třetině. Po brankách Vrbaty a Irgla soupeři odskočili a vývoj utkání už nepustili z rukou.

„Takovéhle týmy odpadnou, až když prohrávají o dva, tři góly. Jinak pořád cítí šanci a jdou do toho po hlavě,“ vysvětloval Michálek. "Na Dány diváci asi chodit nebudou. Proti Rusákům by prý ale mělo být vyprodáno,“ povídal Vrbata. Jeho útok byl u všeho podstatného, ve třetí části si dokonce vynutil trestné střílení. Na ně ale poslal kouč Hadamczik mladého Klepiše, který neuspěl. „Ještě jsem měl v hlavě jeho nájezdy z extraligového play off,“ vysvětlil tah trenér.

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...