Michal Dvořák z HC Lasselsberger Plzeň (vlevo) a Michal Barinka z HC Vítkovice Steel. | foto: ČTK

Těsná výhra v Plzni udržela Vítkovice v čele extraligy

•   21:01
PLZEŃ - Hokejisté Vítkovic se udrželi díky o gól lepšímu skóre v čele extraligové tabulky před pražskou Slavií. Oba vedoucí týmy dnes v 19. kole vyhrály nejtěsnějším možným rozdílem: lídr 3:2 v Plzni, mistrovská Slavia 6:5 v repríze letošního finále nad Karlovými Vary.

Hokejisté Sparty zvítězili na ledě posledního Znojma 3:2 po samostatných nájezdech a radovali se teprve z druhé výhry z posledních osmi zápasů. Sparta nad Orly dvakrát vedla, ale Znojmo vždy odpovědělo a až v rozstřelu rozhodl Michal Broš.

Třinec přehrál Pardubice 3:2 a radoval se z třetí výhry za sebou. Oceláři si v na přelomu první a druhé třetiny vypracovali tříbrankový náskok, přesto se o tříbodové vítězství nakonec strachovali. Východočeši totiž v závěrečné třetině dvěma přesilovkovými góly snížili na jednobrankový rozdíl a dvě vteřiny před vypršením 60. minuty netrefil obránce Petr Čáslava při závěrečné hře bez brankáře odkrytou třineckou bránu.

Hráči pražské Slavie porazili v dramatické přestřelce Karlovy Vary 6:5. V repríze finále sice hosté dokázali čtyřmi góly otočit duel ze stavu 3:1 na 3:5, ale nakonec nezískali ani bod. Zápas 19. kola rozhodl v 57. minutě Jiří Doležal. Mistrovská Slavia tak uspěla po dvou porážkách.

Výsledky:
Slavia Praha - Energie Karlovy Vary 6:5 (2:1, 1:3, 3:1)
Branky a nahrávky: 3. V. Růžička ml. (Vondrka), 13. D. Hruška (Kadlec, Červenka), 26. Červenka (Bednář, Žižka), 51. Bednář (Tomica, Drtina), 54. P. Jelínek (Micka, Kolařík), 57. Doležal (Kolařík) - 11. Kristek (Grof, Melenovský), 27. Sailer (Pech), 34. Košťál (Skuhravý), 40. Melenovský, 49. Zaťovič (Dej). Rozhodčí: Fraňo - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Diváci: 4209.

Bílí Tygři Liberec - RI Okna Zlín 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 23. Kašpařík (Modrý), 35. Šimánek (Podkonický, Kašpařík), 54. Plodek (Jiruš, Zíb), 58. Podkonický (Šimánek, Kašpařík) - 20. Leška (Andrašovský, Galvas), 48. Köhler (Leška, Kučný). Rozhodčí: Hribik - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 8:12, navíc P. Nedvěd (Liberec) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5702.

Oceláři Třinec - Moeller Pardubice 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 17. Tomík (Výtisk), 21. D. Květoň (Peterek), 23. Polák (D. Květoň, Malec) - 41. Pucher (Somík), 50. Cetkovský (Píša, Pucher). Rozhodčí: Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:9, navíc Čáslava (Pardubice) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 3387.

Lasselsberger Plzeň - Vítkovice Steel 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 39. Vampola (M. Straka), 46. Benák (Kracík, Fabuš) - 2. Burger (Ujčík, Stehlík), 13. Krenželok (Štefanka, Pinc), 30. Jurečka (M. Barinka, Petrovický). Rozhodčí: Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:11. Využití: 1:2. Diváci: 7177.

Litvínov - BK Mladá Boleslav 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 23. Kubinčák (V. Hübl, Jenáček), 29. V. Hübl (Švarný), 45. Kubinčák (Švarný, V. Hübl), 60. Trávníček (Šlégr, Franěk) - 41. Gajovský (Handlovský), 45. Kubeš. Rozhodčí: Homola - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5693.

Geus Okna Kladno - Mountfield České Budějovice 5:2 (2:1, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 1. Diviš (Tomajko, Patera), 20. Tomajko (Hájek), 51. Horna (Bělohlav, Kalla), 55. Bělohlav (Diviš, Hájek), 57. Bělohlav (Diviš, Patera) - 9. Sičák (Huml, M. Hudec), 43. L. Poživil (Kůrka, M. Hudec). Rozhodčí: Pešina - Bryška, Chytil. Vyloučení: 8:12, navíc Kotrla (České Budějovice) 10 min. Využití: 4:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3224.

Znojemští Orli - Sparta Praha 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávka: 4. Erat z trestného střílení, 57. Čachotský (Mojžíš, Haman) - 2. Podlešák (Ptáček), 47. Gulaši (Podlešák), rozhodující sam. nájezd Broš. Rozhodčí: Šindler - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 3151.

Autor: Lidovky.cz