17. května 2011 18:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

TIME OUT LN: Co kdyby Jágr mlčel?

Kdyby Jágr na loňském šampionátu nepromluvil hráčům do duše, možná by letos neslavil bronz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kdyby Jágr na loňském šampionátu nepromluvil hráčům do duše, možná by letos neslavil bronz | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Byl to zvláštní pocit, poslouchat slovenské novináře chválit český hokej. A naopak hanobit ten slovenský. „Češi udrželi na rozdíl od nás kontinuitu, dobře vystřídali generace, a proto jsou úspěšní,“ glosoval radující se Hadamczikův výběr televizní komentátor.

Přitom to mohlo být úplně jinak. Loni na mistrovství byli Češi po porážce s Nory krůček od vyřazení ještě před čtvrtfinálovými branami. Dlouholetý propad mohl skončit historickým průšvihem. Jenže... Přišel zlom.

Jágr pohanil primadony z NHL za omluvenky, trocha štěstí pomohla až do finále a v něm se zrodila hokejová senzace v podobě vítězství nad Rusy. Co kdyby se to ale nestalo? Co kdyby Jágr mlčel nebo měl Vokoun proti Kanadě špatný den?

Třeba bychom tu dnes místo oslav bronzu oplakávali další neúspěch bezejmenných. Štěstí šlo jednou naproti, tak ho neškádleme. Juniorský hokej je stále ve stejných troskách.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz