16. dubna 2014 16:10 Lidovky.cz > Sport > Hokej

TIME OUT LN: Krejčí jako muž ve stínu. Stane se znovu hrdinou?

David Krejčí zdraví diváky poté, co dal hattrick | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Krejčí zdraví diváky poté, co dal hattrick | foto: Reuters

PRAHA V noci startuje play off NHL – klíčová část sezony. Největším českým favoritem na zisk Stanley Cupu je David Krejčí z Bostonu, se kterým vyhrál základní část. On sám navíc podruhé v kariéře ovládl statistiku plus/minus – tedy účast na ledě při vstřelených či inkasovaných brankách. I to je důkaz jeho kvalit.

Krejčí již několikrát prokázal, že patří do špičky ledovce top hráčů NHL. I tím, že dvakrát vyhrál bodování play off, z čehož jednou dotáhl Boston ke Stanley Cupu. Přesto ze šatny Bruins opakovaně zní: „David je nedoceněný hráč.“

Nikdy není srovnáván s Crosbym či Ovečkinem. Možná proto, že se v základní části „šetří“ a časuje formu na vyřazovací boje. Ovšem ani trofej pro nejužitečnějšího hráče play off nikdy nezískal. Může za to jeho styl hry i povaha. V šatně a před médii se příliš neprojevuje, na ledě zase poctivě brání a je nenápadný. Jen až do chvíle, kdy nečekanou přihrávkou vymyslí gólovou akci nebo přesnou střelou vsítí branku.

Začátkem play off ale znovu přichází Krejčího čas. A muž ve stínu se opět může stát „neviditelným“ hrdinou.

NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?
NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?

Anonym, nechci aby věděli, děkuji 8) Uvažuji o hypotéce, byt nebo dům. Musím samozřejmě ještě šetřit aby mi ji vůbec dali. Ale radši platit 8tisíc hypotéku než podnájem. Chci se zeptat v kolika letech jste si ji vzali, na co a zda nelitujete. Je mi 26, bezdětná.