5. června 2014 6:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

TIME OUT LN: Úspěch střídá strach. Kluby z KHL jsou v problémech

Jan Kovář z Magnitogorsku (vlevo) se zdraví po zápase s hokejisty Lva | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Kovář z Magnitogorsku (vlevo) se zdraví po zápase s hokejisty Lva | foto: ČTK

PRAHA Že ani postup až do finále Kontinentální ligy nemusí pro klub znamenat finanční zajištění, poznávají v pražském Lvu. Klub stále nemá schválený rozpočet, a proto musí odkládat podepisování nových posil.

Současný kádr Pražanů tak nyní skýtá pouhých devět hokejistů, kteří ani nemají hlavního trenéra. Sportovní ředitel Rašid Chabibulin dokonce pro server Allhockey.ru odmítl najisto potvrdit, že třetí sezona v historii klubu opravdu v Praze začne.

Problémy mají i jiní. S velkou pravděpodobností zmizí z mapy KHL slavný Spartak Moskva, nedostatek peněz hlásí ještě před samotným vstupem do ligy Soči.

Dluhy měl i Slovan Bratislava. A to přesto, že v uplynulé sezoně vyprodal svou desetitisícovou arénu z 99 procent.

Dlouhodobě neudržitelné ruské megalomanství začíná natvrdo pociťovat bezhlavou přemrštěnost celého šest let starého projektu. Pokud bude i nadále jeho jedinou vizí bezhlavá expanze a přeplácení hvězd, nemusí se dožít ani kulatého jubilea.

Martin Křížek

Autor

Martin Křížekmartin.krizek@lidovky.czČlánky