19. září 2018 5:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Chcete jet fandit Čechům na MS na Slovensko? Předprodej vstupenek začal, čekají se velké fronty

Čeští fanoušci se připravují na MS v hokeji. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čeští fanoušci se připravují na MS v hokeji. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

PRAHA Ve středu v 9.19 odstartoval prodej vstupenek na hokejové MS na Slovensku. Počítadlo na oficiálních stránkách nyní zvěstuje, že mistrovství světa na Slovensku začíná za 234 dní. A už teď se rozhodne, kteří z tisíců českých zájemců se ho skutečně osobně zúčastní.

Startuje předprodej lístků a vzhledem ke kapacitě bratislavského stadionu se čeká - navzdory vyšší ceně - šrumec. 

„Považujeme české mužstvo v Bratislavě za domácí, takže čekáme velký zájem,“ řekla Michaela Grendelová, tisková mluvčí MS.

Ve středu zatím půjdou do prodeje jen balíčky, lístky na jednotlivá utkání budou k mání až v únoru, jenže v případě českého týmu se jich nedočkáte. 

Čeští fanoušci se radují z českého vyrovnání.
MS v hokeji 2018: dánští fanoušci

Před čtyřmi lety zmizely v předprodeji na pražský šampionát za pár desítek minut, a to byla kapacita O2 areny téměř dvakrát vyšší než teď. A jak ukázal rok 2011, Češi berou turnaj v Bratislavě za svůj.

Atraktivně vypadá balíček, který se jmenuje „Následuj svůj tým“. Obsahuje lístky na všech sedm duelů reprezentace v základní skupině a v případě českého výběru stojí 475 a 380 eur. Je tu však jedno zásadní ALE. 

„Kapacita těchto balíčků bude velmi omezená. Do prodeje půjde jen sto lístků,“ varuje Grendelová české příznivce.

Z čeho půjde ve středu vybírat:

  • z permanentky na celý turnaj, která stojí 2050 eur (52 200 korun, I. kategorie) a 1590 eur (40 500, II. kategorie),
  • z permanentky na základní skupinu, která vyjde na 1295 (34 000) a 985 (25 100) eur,
  • z balíčků na jednotlivé dny. Ty v případě českých zápasů stojí 120 eur (3000) a 95 eur (2375); ale ve dnech, kdy se hrají tři duely, přijdou na 155 (3895) a 115 eur (2875). To jsou o poznání vyšší ceny, než byly v Praze. Tehdy denní vstupenky na Česko přišly i na 1 880 korun.

Teď to hlavní: kde lístky koupit? Prodej vstupenek zajišťuje společnost Ticketportal, takže ve středu klikejte na jejich stránky (ticketportal.sk či ticketportal.cz), či se dají objednat přes oficiální web šampionátu: 2019.iihfworlds.com

Jelikož jde o stejnou firmu, jejíž systém zkolaboval při předprodeji na české MS, je tu obava, zda se něco podobného nebude opakovat.

„Garantují nám, že mají vše zabezpečeno, aby systém nezkolaboval, a že jsou připraveni na velký nápor fanoušků,“ slibuje Grendelová.

Ale... Ve středu půjdou do prodeje i vstupenky na zápasy slovenské reprezentace v Košicích, takže nápor bude vskutku enormní. 

I proto je tu varianta koupit balíčky přímo v kamenných prodejnách Ticketportalu na Slovensku. A pro lidi, kteří bydlí u hranic, je to alternativa.

Každý člověk si může naráz pořídit čtyři vstupenky z jednoho typu vstupenek. „Může si tedy koupit čtyři denní vstupenky na pátek, čtyři na sobotu a třeba i čtyři balíčky na základní skupinu,“ říká mluvčí.

Rezervace pak platí 48 hodin.

Oficiální kapacita Zimního stadionu Ondreje Nepely bude během šampionátu 9 774 míst. Oproti utkání bratislavského Slovanu v KHL museli pořadatelé ubrat, protože rozšiřovali led, aby byl stejně velký v obou dějištích.

Ruští fanoušci se blýskli svými kostýmy.

Ruští fanoušci se blýskli svými kostýmy.

Ve středu do prodeje půjde zhruba 75 procent vstupenek, zbylé jsou blokovány pro potřeby sponzorů či Mezinárodní hokejové federace IIHF, takže k dostání bude něco přes 7 tisíc vstupenek (v Praze to bylo přes 13 tisíc). 

I proto se očekává „blázinec“, pro srovnání: na podzim 2014 bylo během jediné hodiny zarezervováno 68 282 balíčků a po pár hodinách byly všechny české duely vyprodány.

Fanoušci, kteří ve středu neuspějí, budou mít ještě šanci - vstupenky budou prodávat i České dráhy, které do Bratislavy vypraví během MS speciální vlaky. 

Na Slovensko přijedou před startem denního programu a zpět se vrátí až po posledním mači. Využít ho budou moci i ti, kteří si zakoupí lístky sami.

Najdete na Lidovky.cz