Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Tlustý přihrál na gól Caroliny při prohře s Islanders

7:44
RALEIGH - Hokejisté New Yorku Islanders zvítězili v jediném pátečním utkání NHL na ledě Caroliny 5:3. U třetího gólu domácích asistoval český útočník Jiří Tlustý. Hlavním strůjcem výhry hostů byl útočník Brock Nelson, který vstřelil dvě branky a na další dvě přihrál, třemi asistencemi se blýskl John Tavares.

Český hokejista Caroliny Hurricanes Jiří Tlustý foto: Reuters

Pro oba celky šlo o premiéru v nové sezoně a od začátku měli navrch Islanders. Základ k úspěchu položili dvěma góly v závěru první třetiny. Skóre načal v 18. minutě v přesilové hře obránce Johnny Boychuk, za 108 sekund zvýšil náskok „Ostrovanů“ Nelson, který ve druhé třetině v další přesilovce přidal třetí gól.

Oporou vítězů byl také slovenský brankář Jaroslav Halák, který se Islanders upsal na jaře poté, co skončil ve Washingtonu. V prvním zápase v novém působišti si připsal 21 úspěšných zákroků a poprvé kapituloval až ve 42. minutě, kdy se trefil Nathan Gerbe. Hosté pak ale přidali další dva góly a výhru už si pohlídali.