Tlustý si připsal další dva body. Trefil se i Palát, zářil Pavelec

7:23aktualizováno  7:44
NEW YORK - Český útočník Jiří Tlustý si podruhé za sebou připsal gól a nahrávku a ve čtvrtečním utkání NHL přispěl k vítězství hokejistů Caroliny 5:3 v Buffalu. Kladenský odchovanec nejdříve dobrým napadáním v rohu kluziště vypracoval vyrovnávací trefu na 3:3 a po další brance Andreje Sekery pečetil v čase 59:59 výhru gólem do prázdné klece.

Tým Tampy Bay, za který hraje Ondřej Palát foto: ČTK

"Byl to skvělý obrat. Přestože jsme na začátku třetí třetiny inkasovali třetí gól, nezlomilo nás to. Stále jsme se drželi svého plánu," těšilo brankáře Antona Chudobina, který se pod výhru Caroliny podepsal 26 zásahy. Domácí kapitán Steve Ott se zlobil, že proti týmu, který hrál i den předtím, Buffalo neudrželo vedení. "Dvě třetiny jsme hráli slušně, ale v poslední nás přehráli. A to by se nám nemělo stávat, zvláště když měli v nohou včerejší zápas. Měli jsme být v závěrečné části agresivnější."

Hlavním strůjcem úspěchu hostí byl Sekera, jenž v prvním utkání proti svému bývalému klubu zaznamenal vítězný gól a dvě asistence. "Pravděpodobně je v této sezoně naším nejužitečnějším hráčem. Od prvního dne podává nejvyrovnanější výkony," pochválil trenér Kirk Mueller slovenského obránce, kterého Buffalo po loňské sezoně vyměnilo po sedmi letém angažmá do Caroliny.

Buffalo - Carolina

Další spolehlivý výkon předvedl Ondřej Pavelec, který v San Jose kryl 31 z 32 střel a stal se druhou hvězdou zápasu. V brankářském duelu s Alexem Stalockem ale jako jediný inkasoval, a tak si po předchozích čtyřech vítězstvích připsal porážku. Jediný gól zápasu vstřelil ve 47. minutě Joe Pavelski, který ze vzduchu dorazil puk za Pavelcova záda.

"Jim se povedlo z dorážky skórovat, nám ne," řekl obránce Winnipegu Jacob Trouba. "Pavelec chytal skvěle, udržel nás v zápase," dodal. Jets, v jejichž dresu si 400. start v NHL připsal Michael Frolík, prohráli poprvé pod vedením trenéra Paula Mauriceho. V předchozích čtyřech utkáních soupeře přestříleli 16:7.

Tampa Bay udolala i díky Palátově brance Ottawu 4:3 po samostatných nájezdech a prolomila sérii pěti domácích proher. Český útočník poslal Lightning na začátku poslední třetiny do vedení 3:2, když po křížném pasu Martina St. Louise skóroval do odkryté branky. Domácí hráči sice v závěru utkání potřetí přišli o jednogólový náskok, ale dvoubodový zisk jim zajistil Nikita Kučerov, který se jako jediný prosadil v rozstřelu.

Columbus oslavil 1000. zápas v NHL vítězstvím nad Philadelphií 5:2 a prodloužil sérii výher na osm zápasů. Poslední úspěšné výsledky katapultovaly Blue Jackets na příčky pro play off, které si od vstupu do soutěže v roce 2000 zahráli jen jednou. "Je to pro nás úspěch. Jsme rádi, že jsme zase vyhráli, užíváme si to. Ale v žádném případě nemůžeme být spokojeni. Zítra zase budeme dřít, abychom byli připraveni na další těžký zápas," uvedl útočník Columbusu Brandon Dubinsky.

Tampa Bay - Ottawa

Naopak o vítěznou šňůru šesti utkání přišlo Toronto, jež v Dallasu utrpělo debakl 1:7. Kanonádu řídil Jamie Benn, jenž vstřelil jeden gól a na další tři přihrál.

Hokejisté Anaheimu si výhrou 2:1 nad Los Angeles upevnili pozici nejlepšího týmu soutěže. Aktuálně mají náskok pěti bodů na úřadujícího vítěze Stanleyova poháru Chicago, které podlehlo 1:2 na ledě Minnesoty. Obhájce trofeje inkasoval oba góly v úvodní třetině, skóre korigoval až v poslední minutě. Připravil tím o čisté konto nováčka Darcyho Kuempera, jenž se musel v zápase vyrovnat i s kuriózním momentem - půjčil si masku od kolegy Niklase Bäckströma.

Po střele Brandona Bolliga byla totiž jeho helma poškozena a trvalo deset minut, než mu ji opravili. "Jeho helma je dělaná na míru, takže mi moc neseděla. Měl jsem horší výhled, o to víc jsem se musel soustředit," líčil Kuemper.

Výsledky NHL

Buffalo - Carolina 3:5 (1:1, 1:1, 1:3) Branky: 11. Hodgson, 24. Flynn, 41. Ennis - 34. a 48. Sjomin (na druhou Tlustý), 13. Skinner, 50. Sekera, 60. Tlustý. Střely na branku: 29:33. Diváci: 18.468.

NY Rangers - St. Louis 1:2 (0:1, 1:0, 0:1) Branky: 39. Nash - 9. Steen, 44. Shattenkirk. Střely na branku: 35:25. Diváci: 18.006.

Columbus - Philadelphia 5:2 (1:0, 2:2, 2:0) Branky: 9. J. Johnson, 32. MacKenzie, 37. Calvert, 44. Dubinsky, 47. Horton - 22. B. Schenn, 28. Lecavalier. Střely na branku: 39:28. Diváci: 15.571.

Tampa Bay - Ottawa 4:3 sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0) Branky: 15. T. Johnson, 24. Crombeen, 46. Palát, rozhodující sam. nájezd Kučerov - 16. Karlsson, 37. MacArthur, 58. Ch. Neil. Střely na branku: 38:36. Diváci: 18.751.

NY Islanders - Pittsburgh 4:6 (2:2, 0:2, 2:2) Branky: 2. Grabner, 9. Nelson, 44. Bailey, 51. Okposo - 10. Kunitz, 12. Crosby, 26. Määttä, 38. Letang, 46. Malkin, 60. Sutter. Střely na branku: 34:29. Diváci: 15.012.

Minnesota - Chicago 2:1 (2:0, 0:0, 0:1) Branky: 9. Pominville, 16. Cooke - 60. P. Kane. Střely na branku: 19:34. Diváci: 19.226.

Dallas - Toronto 7:1 (2:1, 4:0, 1:0) Branky: 27. a 43. Ničuškin, 8. Jamie Benn, 16. Eakin, 29. Horcoff, 32. Peverley, 36. Daley - 8. Kuljomin. Střely na branku: 28:25. Diváci: 13.678.

Vancouver - Nashville 1:2 (0:0, 1:0, 0:2) Branky: 30. Higgins - 44. Smith, 53. Spaling. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18.910.

Anaheim - Los Angeles 2:1 (0:1, 2:0, 0:0) Branky: 34. Penner, 38. Maroon - 4. Kopitar. Střely na branku: 21:31. Diváci: 17.503.

San Jose - Winnipeg 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) Branka: 47. Pavelski. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval jeden gól z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 96,88 procenta. Střely na branku: 32:20. Diváci: 17.562.