Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hertl a spol. na úvod srazili šampiony: Měli jsme jim co vracet

Sport

  9:00
LOS ANGELES (Od spolupracovníka LN v USA) - Několik dní se Los Angeles Kings připravovali na oslavu zisku druhého Stanley Cupu. V hale Staples Center nechyběl prezident NHL Gary Bettman a slavnostní ceremoniál trval přes dvacet minut.

Tomáš Hertl střílí gól foto: ČTK/AP

Vše měl korunovat úspěšný vstup do sezony, ale rivalové ze San Jose byli proti. LA Kings se start za obhajobou Stanleyova poháru nevydařil, když prohráli s Sharks 0:4. V dresu Žraloků nechyběl ani objev minulé sezony Tomáš Hertl.

LN Sharks měli po vyřazení v play off co vracet. Jak jste prožívali úvodní zápas roku?
To máte pravdu, měli jsme Kings co vracet. Možná právě díky vítězství nad námi vyhráli nakonec Stanley Cup. To, že dokázali počtvrté v historii NHL otočit sérii poté, co v ní prohrávali 0:3, je určitě nastartovalo. Před zápasem jsme se snažili na to nemyslet, soustředit se jen na výkon. Chtěli jsme vyhrát a podařilo se nám to na výbornou.

Obránce Los Angeles Willie Mitchell brání ve střelbě útočníkovi San Jose Tomáši Hertlovi
Hertl v souboji s Gordonem.
Hertl a Thornton slaví gól.
San Jose slaví gól. Uprostřed Hertl (48).

LN Těšil jste se na start vaší druhé sezony NHL?
Moc. V létě jsem chvilku odpočíval, ale pak jsem se musel začít připravovat. Hodně jsem posiloval, abych celkově zesílil.

Kings po vás hodně šli, zejména v první třetině. Neměl jste obavy ze zranění, tak jako loni, kdy vás Dustin Brown připravil o start na olympijských hrách?
Ne, vůbec ne, to se nedá takhle hodnotit. Na ledě na podobné věci vůbec nemyslím. Snažím se rány nejen dostávat, ale tu a tam nějaké „hity“ dávat. Patří to k hokeji. Pozor na ledě si však musí dávat všichni, i já, to nezastírám, zejména když máte skloněnou hlavu. Ale hra na tělo je součástí hokeje a já jsem na to připravený.

Kouč vás dal do prvního útoku s Pavelskim a Thorntonem. Jak se vám s nimi hraje?
Dobře. Uvidíme, jak se nám bude dařit a jak dlouho nás kouč nechá dohromady. Při premiéře jsme si vytvořili řadu šancí, teď už je jen využívat.

Náraz! Tomáše Hertla namasíroval na hrazení Drew Doughty.

Náraz! Tomáše Hertla namasíroval na hrazení Drew Doughty.

LN Jak vnímáte šanci San Jose na úspěch v téhle sezoně?
Většina týmu zůstala pohromadě, zejména první a druhá lajna. Do sestavy přišli dva úplní nováčci, Chris Tierney a obránce Mirco Mueller, a při premiéře podali výborný výkon. Parta a základ týmů zůstal stejný, a tak naše šance vidím optimisticky.

LN V severní Kalifornii lze vidět hodně plakátů, které zvou na hokej pomocí vaší tváře. Tomáš Hertl se stal hlavní hvězdou Žraloků. Jak to vnímáte?
Myslím, že máme v týmu mnoho slavných jmen a hvězd, nejen mě. Tyto věci mimo hokej vůbec neřeším a soustředím se jen na to, abych podával co nejlepší výkony. Plakáty potěší, ale teď musím popularitu potvrdit svými výkony.

Autor:

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat