16. října 2015 18:28, aktualizováno  18:58 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Plekanec prodloužil smlouvu s Montrealem. Vydělá si 12 milionů

Hokejový útočník Montrealu Tomáš Plekanec. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hokejový útočník Montrealu Tomáš Plekanec. | foto: Reuters

MONTREAL/PRAHA Hokejový útočník Tomáš Plekanec se dohodl s Montrealem na prodloužení smlouvy o další dva roky. V následující sezoně si vydělá 7 milionů dolarů, další rok 5.

Plekanec se měl stát na konci ročníku volným nechráněným hráčem. Během přípravného kempu v Montrealu prohlásil, že zatím žádnou nabídku na prodloužení smlouvy od vedení kanadského klubu neobdržel.

„Rád hraju za Canadiens, ale nebudu za nimi přeci chodit, jestli o mě mají zájem. Jestli mě chtějí, tak se určitě ozvou,“ řekl Plekanec na začátku září pro montrealská média.

Vše se změnilo po Plekancově vydařeném startu do letošního ročníku: v pěti zápasech čtyřikrát skóroval a na kontě má také 7 kladných bodů v hodnocení plus/minus.

Generální manažer klubu Marc Bergevin chválou nešetřil. „Pleky patří k našim dlouholetým oporám. Má pro naše mužstvo obrovskou cenu. Každý večer nastupuje proti nejlepším řadám soupeře. Je to komplexní hokejista a naší prioritou je, aby tady zůstal.“

Přesto rychlé dosažení prodloužení dlouholeté spolupráce mezi Plekancem a slavným klubem je trochu překvapením.

Manažer Canadiens totiž obvykle při vyjednávání o nové smlouvě bývá zdrženlivý. I to však ukazuje jakou hodnotu má kladenský odchovanec po nejslavnější klub světa.

Brzy třiatřicetiletý forvard strávil celou svou kariéru v NHL jedině v dresu Montrealu. Pokud budeme počítat i nový kontrakt, stráví v quebecké metropoli čtrnáct let.

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...