12. září 2016 18:16 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Tragédie na ledě: Mladý rozhodčí dostal pukem, následkům zranění podlehl

Pavel Lainka, nadějný rozhodčí, zemřel ve věku pouhých 24 let. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Lainka, nadějný rozhodčí, zemřel ve věku pouhých 24 let. | foto: www.hokej.cz

Tuzemské hokejové prostředí zasáhla tragická zpráva. V sobotu 10. září ve věku 24 let zemřel rozhodčí Pavel Lainka. Mladý sudí podlehl následkům tragického zranění, které utrpěl při řízení hokejového utkání. Na svém webu o to informoval Český svaz ledního hokeje.

Osudným se mu podle serveru www.tn.cz stal zásah nahozeným pukem při řízení utkání mladších dorostenců Warrior Brno - Mladí Draci Šumperk. Kotouč sudího dle všeho trefil přes přilbu do spánku. S těžkým zraněním od 25. srpna Lainka bojoval v nemocnici, po více než dvou týdnech bohužel zemřel.

„Po vážném zranění nás opustil kamarád a kolega Pavel Lainka. Upřímnou soustrast rodině. Odpočívej v pokoji,“ napsal na svém twitteru mladý rozhodčí Robert Novotný.

Podle vyjádření Českého svazu ledního hokeje byl Lainka perspektivní sudí s nejvyššími ambicemi. Svým řemeslem se zabýval i na akademické úrovni, loni obhájil na Masarykově univerzitě v Brně bakalářskou práci, v níž se zabýval „zjišťováním úrovně vybraných kognitivních schopností rozhodčího ledního hokeje s ohledem na délku praxe“.

Lainka hokejem žil, ještě před dvěma lety se mu věnoval jako aktivní hráč. Poté co prošel brněnskými mládežnickými kluby, nastupoval za tamní Warriors, naposledy pak drobný útočník hájil barvy Náměště nad Oslavou. Při extraligových zápasech Komety pomáhal jako statistik.

Jeho památka bude při nejbližších extraligových a prvoligových hokejových zápasech uctěna minutou ticha.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!