Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Trapas v Moskvě. Rusové pustili českým hokejistům kazašskou hymnu, tu správnou zazpívali fanoušci

Sport

  12:15
moskva - Tak to byl průšvih. Pořadatelé Channel One Cupu v Moskvě zahráli v neděli českým hokejistům před zápasem se Švédskem cizí hymnu, a i když ji záhy vypnuli a omluvili se, ostudu odvrátit nedokázali. Českou státní hymnu totiž najít nedokázali, a tak ji museli zazpívat čeští fanoušci v hledišti.

ilustrační snímek foto: Reuters

Celá věc je zvláštní především proto, že v sobotním zápase na stejném stadionu proti Rusku česká hymna zazněla bez problémů.

Hráči i členové realizačního týmu, kteří fanouškům za zazpívání hymny poděkovali, na sebe koukali s viditelně nechápavými pohledy. 

Hráči ČR se radují z gólu na 3:1.
Martin Zaťovič sdílí svou radost z první branky českého týmu se spoluhráči.

Například kouč českého týmu Miloš Říha rozhazoval rukama na znamení toho, že pořadatelé zahráli cizí hymnu jeho svěřencům úmyslně.

Hned poté se rozhořela na sociálních sítích diskuze, zda šlo skutečně o záměr a zda Rusové nechtěli český tým rozhodit, protože se něco podobného v Rusku na Channel Cupu stalo už poněkolikáté.

Řada fanoušků si myslí, že šlo o odvetu na tah starosty pražských Řeporyj Pavla Novotného, který navrhl postavit pomník padlým Vlasovcům - osvoboditelům Prahy.

Diskuzi pak vyvolal i fakt, čí hymnu to pořadatelé vůbec Česku zahráli. Nakonec se ukázalo, že to byla státní hymna Kazachstánu.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat