Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Trenér Hořava posadil Smoleňáka na tribunu: Neplnil to, co měl

Sport

  22:20
PRAHA - Velkým překvapením bylo pro fanoušky Sparty, když v sestavě pro důležitý zápas s Litvínovem nenašli jméno útočníka Radka Smoleňáka, který si je v sezoně získal důraznou hrou před soupeřovým brankovištěm a několika důležitými góly. Druhý nejlepší střelec týmu nezasáhl do utkání z rozhodnutí trenérů Miloslava Hořavy a Radima Rulíka.

Radek Smoleňák. foto: ČTK

"Radka jsem vyndal ze sestavy, protože neplnil v tréninku, co od hráčů chceme. Představujeme si profesionalitu v tréninku a zápasech na daleko větší úrovni a v daleko větším důrazu, což Radek neplnil," vysvětlil Hořava na tiskové konferenci po porážce 1:4. Co bude se čtyřiadvacetiletým forvardem dál, to netušil. "Uvidíme. Záleží jen na něm, jak se k tomu postaví," doplnil Hořava.

Sparta ve skupině o udržení? Po prohře 1:4 s Litvínovem téměř jistota - REPORTÁŽ ZDE

Smoleňáka "výchovný" tah trenérů nepotěšil, ale snažil se celou věc brát alespoň navenek s nadhledem. "Bylo to rozhodnutí trenérů. Bylo mi řečeno, že nehraju, tak jsem nenastoupil a měl jiný program. My jsme tu od toho, abychom hráli hokej, tak jsem to i bral. Trenéři dali šanci mladým klukům, kteří odehráli dobrý zápas," řekl Smoleňák novinářům.

Litvínov - Sparta (kouč hostí Hořava).

Zda mu však trenéři konkrétně něco vyčítali, prozradit nechtěl. "Nechal bych to za dveřmi kabiny. Co je v kabině, to zůstane mezi námi a nerad bych se k tomu nějak vyjadřoval. Nejsem ten hráč, který by chodil za trenéry a ptal se co, jak a proč. Dostal jsem jiný plán, který jsem si splnil, jezdil jsem na kole a měl něco v posilovně a nijak víc jsem se po tom nepídil," přiblížil Smoleňák.

Nečekaná absence ho však mrzela. "Určitě mě to mrzí, protože každý hráč chce hrát co nejvíc a pomoct svému týmu, ani já nejsem výjimkou. Celkově mě mrzí, že jsem nepomohl Spartě v sezoně tam, kde máme být," řekl Smoleňák.

Výměnu? Neřeším, tvrdí Smoleňák
Sám netuší, co s ním i celým mužstvem, které prožívá velmi nepovedenou sezonu, bude v nejbližší budoucnosti. "Byl to hodně důležitý zápas, který jsme prohráli. Vůbec nevím, co bude teď následovat s týmem a jak to tady všechno bude," uvedl Smoleňák.

Po podobných tazích trenérů často přijde na řadu i výměna. "Vůbec to neřeším a ani nad tím nepřemýšlím. Nehrál jsem jeden zápas, nehledal bych v tom nic velikánského. To se stane každému hráči, že někdy hraje a někdy ne, tak to beru i já," řekl Smoleňák. "Jsem však hráč Sparty, jsem rád, že za ni hraju, mám tady smlouvu na další dvě sezony a rád bych tady i pokračoval," doplnil vzápětí.

Sparta bude hrát téměř s jistotou ve skupině o udržení, navíc přišla o kapitána Davida Výborného, jenž byl po ataku hostujícího forvarda Michala Trávníčka odvezen na vyšetření do nemocnice se zraněným kolenem. "Uvidíme, jak dopadne vyšetření magnetickou rezonancí, ale podle posledních zpráv to nevypadá dobře. Je tam odhad na tři až čtyři týdny (nucené pauzy)," přiblížil Hořava.

Autoři: ,

Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby
Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby

Máte rádi buchtičky se šodó, ale nechcete se pouštět do jejich přípravy? Tak se přihlaste do testování novinky na trhu – buchtiček s vanilkovým...

Mohlo by vás zajímat