25. dubna 2014 11:03 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Nehrajeme kuželky, řekl k bitce Ševc. Rozčílil však trenéra Magnitogorsku

Pěstní souboj. Ryan O'Byrne vs. Oskar Osala. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pěstní souboj. Ryan O'Byrne vs. Oskar Osala. | foto: MAFRA - Michal Šula

PRAHA Závěr čtvrtého finále KHL má dohru. Trenér Magnitogorsku Mike Keenan žádá disciplinární trest pro obránce Martina Ševce, který po konci utkání (3:5) vrazil do útočníka Sergeje Mozjakina a rozpoutal bitku.

"Nebyl žádný důvod, aby napadl našeho nejlepšího hráče. Nemám nic proti tomu, když je zápas vyhecovaný, to k play off patří. Ale konec je prostě konec," prohlásil kanadský kouč ruského týmu na tiskové konferenci.

Co se Keenanovi nelíbilo?

Hráči Magnitogorsku se po závěrečné siréně jeli radovat, ale po srážce Ševce s Mozjakinem se soupeři pošťuchovali. Ryan O'Byrne se popral s Oskarem Osalou, kterého povalil na zem. Diváci šíleli, oslavili alespoň tohle vítězství Lva.

"Myslím, že to nebylo nic velkého. Je to hokej, je to vyhrocené. Mozjakin se tam jel radovat ze střídačky, zkusil mě trefit tělem, já jsem mu neuhnul. Narazil do mě. Je to jejich kapitán, tak tam přijeli další. Ale někdo z toho tady dělá aférky," řekl Ševc, o němž je známo, že ze souboje jen tak neuhne.

Zleva brankář Lva Petri Vehanen, Jan Kovář z Magnitogorsku a Jakub Nakládal ze Lva.

Jiskřilo se i při utkání. Takhle Jakub Nakládal zpacifikoval Jana Kováře.

"Prostě jsme se srazili. Je to hokej. Nehrajeme kuželky. Nic bych z toho nedělal. Evidentně Magnitogorsk potřebuje víc mluvit než hrát. Necháme je mluvit, my budeme v příštím zápase zase hrát hokej," dodal český obránce.

Ševce se nebojí ani případného trestu od vedení KHL, který chce Keenan. "To není můj problém. Trenér může žádat cokoliv, já myslím, že by měl trénovat a ne něco žádat. On má svůj názor, ať dělá, co chce."

Mozjakin každopádně při hře opět řádil, obrana Lva ho nedokázala ubránit. Ruský útočník zařídil přihrávkami čtyři z pěti gólů. Mohl by ho incident ze závěru čtvrtečního souboje rozhodit?

"Nevím, je to možné. Ale my o tom takhle nepřemýšlíme, že bychom chtěli někoho rozhazovat. My je chceme rozhodit při hře pět na pět v řádné hrací době. Musíme mu to co nejvíc znechutit, hrát tvrdě, to žádný šikovný hráč nemá rád. Ale musíme hrát čistě, jejich přesilovky jsou smrtící," uvědomuje si Ševc.

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.

Najdete na Lidovky.cz