Miloš Říha.

Miloš Říha. | foto: ČTK

Trenéři Miloš Říha a Václav Sýkora slavili první výhry za tři body

•   21:16
MOSKVA - Václav Sýkora se ve svém druhém utkání v roli hlavního trenéra hokejistů Petrohradu dočkal prvního vítězství. Premiérově slavil tři body také Miloš Říha na lavičce Atlantu Moskevská oblast.

Pod vedením Sýkory, jenž se posunul do role šéfa střídačky Petrohradu začátkem týdne po odvolání Ivana Zanatty, tým SKA porazil 5:3 Dinamo Riga.

Místo Jakuba Štěpánka, jenž byl v brance při prohře v minulém utkání s CSKA Moskva, chytal Jevgenij Nabokov.

Slavný moskevský klub dnes rozesmutněl i druhého českého gólmana v soutěži Dominika Haška v brance trápícího se Spartaku. V derby dlouho kralovali brankáři, až ve 48. minutě překonal Haška syn slovenské legendy Yan Stastny a vstřelil jediný gól zápasu. Asistenci si připsal i český útočník Jan Marek.

Bývalý trenér Spartaku Říha se ve třetím utkání po příchodu do Atlantu dočkal vítězství za tři body, jeho tým porazil doma Ufu 2:0. Jediným českým střelcem dne byl Josef Straka, jenž pomohl Čerepovci k výhře 2:1 v prodloužení nad Dinamem Minsk, které trénuje Marek Sýkora.