Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tréninky i natáčení spotu, to vše Jágr musí stihnout

Sport

  17:55
PRAHA - Příští týdny před odletem do zámoří bude mít Jaromír Jágr, který v dresu Philadelphie po třech letech v Omsku naváže na svou bohatou kariéru v NHL, hodně napilno. Slavný útočník se stal hlavní postavou reklamní kampaně loterijní společnosti Sazka, která zase bude hlavním sponzorem kladenského celku. Hokejistu a zároveň šéfa klubu čeká natáčení spotů v televizi a fotografování na billboardy, v rozhlase už Sazku propaguje.

Jaromír Jágr foto: ČTK

"Na spoty dojde příští týden. Scénář jsem ještě neviděl, ale náznaky jsem slyšel. Musí se to všechno stihnout do té doby, než odjedu. Budu mít teď dva týdny hodně našlapané," řekl dnes novinářům Jágr. Jeho spolupráce se Sazkou přinese klubu, v němž se stal v létě sedmdesátiprocentním vlastníkem, zajímavé finance.

"Všichni víme, že v současnosti se dá sport těžko dělat bez financí a určitě nám to pomůže pokrýt část rozpočtu. Doufám, že spolupráce bude fungovat na obě strany a naším výkonem a přístupem můžeme pomoci zlepšit jméno Sazka," uvedl Jágr.

Nedělá si hlavu z toho, že je Sazka v konkurzu a čeká ji prodej novému majiteli. "Každý má víceméně problémy, některé jsou delší, některé kratší. Věřím tomu, že Sazka je

Jágr o přípravě na NHL:

"Pomalu se dostávám do formy. Ze začátku to bylo těžší, ale je to dané tréninky, které jsou obtížné. Na ledě není moc hráčů, odpočinek není takový, já jsem za to rád kvůli mužstvu i sobě."

tak silná firma, že tyhle problémy ustojí," řekl Jágr. Ví, že nový majitel může smlouvu vypovědět, ale věří, že se tak nestane. "Pokud jo, tak se budeme muset poohlídnout po novém sponzorovi.

Byl by to velký problém, ale myslím, že všechno se dá řešit." Podmínky tříletého kontraktu nechtějí obě strany zveřejňovat, ale Jágr naznačil, že částka okolo deseti milionů korun ročně pro kladenský klub není mimo realitu. "Dá se říci, že je to hodně blízko. Kdyby šlo o statisíce, to by neuspokojilo ani jednoho hráče měsíčně. To bychom museli podepsat dvacet Sazek," smál se Jágr.

Oficiální potvrzení spolupráce se Sazkou neznamená, že by Kladno začalo hned výrazně posilovat kádr. "Já jsem spokojený s hráči, kteří tam jsou a na začátku jsme se rozhodli, že dáme šanci většině těch, kteří tam byli minulý rok. Věřím, že pokud se zlepší tréninkový a zápasový přístup, tak hráči, kteří byli v Kladně v minulých letech, mohou podávat vynikající výkony. Pokud se budeme plést a nebude to tak, tak si myslím, že dojde ke změnám," prohlásil dvojnásobný mistr světa a dvojnásobný držitel Stanleyova poháru.

Klub převzal po svém otci spolu s městem Kladno, které vlastní zbylých třicet procent, a jeho chod se podařilo zajistit. "Náš rozpočet není daný, ale pokud by nedošlo k nějakým změnám a zraněním, že by se museli brát jiní hráči, tak se dá říct, že je z větší části pokrytý. Ve sportu se ale musí počítat se zraněními. Bude záležet jen na nás, jaké budou výsledky a jaké budeme odevzdávat výkony. To jsou spojené nádoby. Věřím, že čím líp budeme hrát, tím víc se bude dívat lidí a věřím, že noví sponzoři přijdou," uvedl Jágr.

Jaromír Jágr

Týmu s novým hlavním koučem Zdeňkem Vojtou se v přípravě poměrně daří. Ale podobně to bylo i loni a pak se klub zachraňoval v extralize a baráži unikl i díky bodovým odpočtům. "Jaké jsou teď výsledky, to pro mě není až tak důležité, to je takový bonus. Nejdůležitější je, že hráči trénují na maximum a odevzdávají maximální výkony v tréninku i v zápase," řekl Jágr.

S týmem se chystá na svůj návrat do NHL, takže má přípravu pod drobnohledem. "Z vlastní zkušenosti vím, že zápas prožíváš daleko lépe, když jsi na tom fyzicky dobře. Je velice obtížné hrát utkání, pokud se na ledě trápíš, nemáš kondici, rychlost a máš na všechno míň času. Dáváme velký důraz na to, aby tréninky byly ve vyšším tempu, než jsou zápasy, pak je zápas lahůdka," uvedl devětatřicetiletý olympijský vítěz z Nagana.

Kemp ve Filadelphii mu začne 17. září, takže tráví posledních pár týdnů v roli plnohodnotného šéfa kladenského klubu. Pak jej bude řídit na dálku.

"Pořád jsou tam miliony věcí, které se dají zlepšovat. Ale řekl bych, že základní kameny jsou postavené a mělo by to nějakým způsobem fungovat. Neříkám, že pokud nedojde k nějakým změnám, že to bude fungovat výborně, ale máme ještě spoustu času i do doby, něž začne sezona. Pak bude záležet na hráčích," okomentoval Jágr, co stihl během léta pro klub udělat.

Autoři: ,

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat