Třinec porazil Ufu a v semifinále se v pondělí utká s Ambri-Piottou

Radost hokejistů Třince. foto: ČTK

davos - Hokejisté Třince zvítězili ve čtvrtfinále Spenglerova poháru v Davosu na Ufou 3:2 a v pondělí večer budou hrát o finále s Ambri-Piottou. Oceláři sice ztratili proti účastníkovi Kontinentální ligy vedení 2:0, ale v 51. minutě rozhodl v přesilové hře Rostislav Martynek.
  22:30

Třinec porazil na Spengler Cupu domácí Davos a připsal si první výhru na turnaji v historii

Třinec se ujal vedení v páté minutě, kdy se po bekhendové střele Adamského prosadil z dorážky Polanský.

Odpovědět mohl Sošnikov, na druhé straně minul Galvinš. Další šanci Ocelářů měl Hrňa. Český šampion se v úvodním dějství ubránil i při Szturcově vyloučení.

Po 45 sekundách druhé části Třinec šťastně zvýšil. Stránský nahodil puk ze středního pásma a ten po nečekaném odrazu o led skončil za překvapeným Karejevem.

Hned za 30 sekund ruský celek snížil, když Štěpánka překonal z levého kruhu Kručinin.

Oceláři potom nezužitkovali svou první početní výhodu při Omarkově pobytu na trestné lavici a sami se po faulech Milana Doudery a Galvinše ubránili i 77 sekund ve třech proti pěti. V 36. minutě Ufa vyrovnala díky Baškirovovi.

Při Kručininově vyloučení rozhodl v polovině závěrečného dějství tečí střely Chmielewského Martynek.

Pojistit náskok mohl Michal Kovařčík a v oslabení utekl puk v úniku Stránskému.

Štěpánek jednobrankový náskok uhájil a Třinec při svém druhém startu na turnaji překonal své loňské představení, kdy vypadl ve čtvrtfinále s Davosem.

Letos Davos podlehl v této fázi TPS Turku 1:3 a mezi nejlepšími čtyřmi celky chybí poprvé od doby, kdy byl v roce 2010 systém dvou skupin po třech týmech a následného play off zaveden.

Finský celek bude hrát v pondělí odpoledne semifinále s Kanadou.

Spenglerův pohár - čtvrtfinále:

HC Oceláři Třinec - Salavat Julajev Ufa 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky:
5. Polanský (Adamský, Chmielewski), 21. M. Stránský (Dravecký), 51. Martynek (Chmielewski, M. Doudera) - 22. Kručinin (Gimatov, Kartajev), 36. Baškirov (Pimenov, Soloduchin). Rozhodčí: Salonen (Fin.), Stricker (Švýc.) - Schlegel (Niz.), Šišlo (Rus.). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 6300.
Sestava Třince: Štěpánek - Gernát, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Zahradníček, M. Adámek, Hrachovský - Dravecký, Marcinko, M. Stránský - Martynek, M. Kovařčík, O. Kovařčík - Adamský, Polanský, Chmielewski - Kofroň, Mikulík, Szturc - Hrňa. Trenér: M. Zadina.

HC Davos - TPS Turku 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)