14. září 2011 16:08 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Třinec zkouší bitkaře, který napadl v KHL Jágra

Památná bitka Omsku a Čechova, které se účastnil i Jaromír Jágr | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Památná bitka Omsku a Čechova, které se účastnil i Jaromír Jágr | foto: ČTK

TŘINEC Kanadský hokejový útočník Darcy Verot, který loni v lednu v barvách Čechova při hromadné bitce v utkání KHL s Omskem napadl Jaromíra Jágra, je na zkoušce v Třinci. Český mistr s ním testuje i obránce Roba Davisona, který odehrál přes 200 zápasů v NHL za týmy San Jose, New Yorku Islanders, Vancouveru a New Jersey.

O osudu obou Kanaďanů by mělo být jasno zřejmě do konce týdne. "Extraliga začíná v neděli, do té doby by se mělo rozhodnout, jestli tady zůstanou," řekl mluvčí klubu Ivo Pullmann.

Verot v povědomí fanoušků neblaze proslul tím, když loni v lednu při rvačce v utkání Čechova s Omskem vystartoval na českou hvězdu Jágra. Pětatřicetiletý forvard plnil v celku Viťazu roli zlého muže, při své premiérové sezoně v Rusku v ročníku 2007/08 nasbíral 508 trestných minut.


Verot nahlédl i do NHL, v sezoně 2003/04 odehrál 37 utkání za Washington. Po čtyřech sezonách v Čechově s ním klub neprodloužil smlouvu a na jeho místo najal ze zámoří jiné bitkaře Jeremyho Yablonského a Jona Mirastyho.

Verot se tak v úterý večer překvapivě objevil v Třinci. Z jeho "ruské" vizitky, na níž je 1235 trestných minut, si v táboře českých mistrů nedělají starosti. "Víme, o jakého hráče se jedná. A tím nemyslím to, co se o něm psalo. My máme informace od kluků, kteří s ním hráli v zámoří, třeba od Ládi Kohna. Je to kluk, který plní pokyny trenéra, ale po jednom tréninku ho určitě nebudu hodnotit. Oba přijeli teprve v úterý, na tréninku ještě neměli ani svoje věci, zatím se teprve adaptují na nové prostředí," řekl třinecký trenér Břetislav Kopřiva.

Oba mají předpoklady, ale potřebují čas

Jednatřicetiletý bek Davison má s nejlepší ligou světa mnohem větší zkušenosti. Přichází z New Jersey Devils, poslední dvě sezony však nastupoval na farmě v Albany. Rodák z Ontaria zažil nejlepší část kariéry v San Jose, kde bezmála pět sezon pendloval mezi prvním týmem a farmou. V roce 2007 Davison odešel do New Yorku Islanders, následovaly Vancouver a New Jersey.

Ve statistikách má zapsáno 219 startů v NHL, tři góly a patnáct asistencí. "Oba rozhodně mají předpoklady, aby se stali posilami. Ale musíme jim dát nějaký čas, aby se mohli naplno projevit," dodal Kopřiva. Třinec už na soupisce jednoho Kanaďana od minulé sezony má, útočníka Bryana McGregora.

ČTK