Robert Říčka ze Sparty (druhý zleva) přijímá gratulaci ke gólu od spoluhráčů Ondřeje Němce (vlevo) a Jana Buchteleho. | foto: ČTK

Aktualizováno

Třinecká kanonáda, Oceláři nadělili Vítkovicím sedmičku. Pět branek dala Sparta, šest Liberec

•   19:13aktualizováno  22:23
Praha - Třemi góly ve 42. kole hokejové extraligy se zaskvěl útočník Vladimír Růžička, režíroval tak výhru Hradce Králové 5:2 nad Zlínem. Dařilo se i třineckému Michaelu Špačkovi, gólem a dvěma asistencemi pomohl k vysokému vítězství 7:1 nad Vítkovicemi. Sparta si poradila doma s Karlovými Vary 5:2, zůstává tak na prvním místě.

Gólem a dvěma asistencemi se podobně jako Špaček podíleli na výhře brněnské Komety 4:2 nad posledními Českými Budějovicemi Peter Mueller a Petr Zámorský.

David Štich a Jan Šír v rozmíšce.
Filip Přikryl z Plzně a Martin Ševc z Mladé Boleslavi v souboji před brankářem.

Dařilo se také tvářím Pardubic, které přerušily sérii tří porážek. Anthony Camara dal dva góly a přidal asistenci, v prvním zápase po návratu z KHL zapsal dvě asistence Tomáš Zohorna, stejné body přidal i Andrej Kosticyn.

Liberec drží čtvrté místo poté, co porazil Litvínov 6:1, dva góly dal Michal Birner. O výhře Mladé Boleslavi 3:2 nad Plzní rozhodl dvěma góly Jan Stránský.

Třinec - Vítkovice 7:1

Vysoká výhra drží Třinec dál v blízkosti prvního místa, domácí přitom nezačali šťastně. Po střele Zbyňka Irgla se puk ztratil ve výstroji Ondřeje Kacetla a po chvilce mu vypadl za záda, čehož si všiml Alexandre Mallet. Ze strany hostů to však bylo všechno.

Dobrý zápas odehrál třinecký Špaček, ve 22. minutě nahrával Miloši Romanovi před branku, podílel se i na druhé Romanově trefě. Sám se prosadil ve 44. minutě pěknou ranou bez přípravy v přesilové hře. Gólově se zapsali také bratři Kovařčíkovi, Michal při hře ve čtyřech a Ondřej v úniku.

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera 7:1 (0:1, 5:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 22. Miloš Roman (Michael Špaček, Rodewald), 23. Hrňa (M. Kovařčík), 35. M. Kovařčík (M. Doudera, O. Kovařčík), 37. Miloš Roman (Freibergs, Michael Špaček), 39. O. Kovařčík, 44. Michael Špaček (Gernát), 53. M. Stránský (Martin Růžička) - 5. Mallet (Irgl). Rozhodčí: Hodek, Šír - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Bez diváků.

Sestavy: Třinec: Kacetl - Gernát, M. Doudera, D. Musil, Freibergs, M. Adámek, Jaroměřský - Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský - Rodewald, Michael Špaček, M. Kovařčík - Kurovský, Marcinko, Hrehorčák - O. Kovařčík, Miloš Roman, Hrňa - Dravecký. Trenér: Varaďa.

Vítkovice: Dolejš (41. Miroslav Svoboda) - Gewiese, Galvinš, Pyrochta, L. Kovář, L. Doudera, Koch - Lakatoš, J. Hruška, Svačina - Irgl, Flick, Mallet - Dej, Werbik, L. Krenželok - Schleiss, Stach, Fridrich. Trenér: Holaň.

Brankář Vítkovic Daniel Dolejš a Michal Kovařčík z Třince.

Sparta - Karlovy Vary

Výsledek naznačuje pohodlnou výhru, ale sparťané se prosadili poprvé až ve 31. minutě. Robert Říčka pálil ze středu hřiště bezprostředně poté, co Lukáš Pech vyhrál buly. O minutu později na něj navázal dorážkou David Tomášek a na konci druhé třetiny se prosadil Roman Horák.

Karlovarští si totiž dali vlastní gól po Horákově nahrávce. Další trefa už mířila do sparťanské branky, Petr Koblasa se opřel do odraženého puku po levé straně hřiště. Nicméně Sparta žádné drama nedovolila, druhý gól dal třeba Robert Říčka.

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 31. Říčka (Pech), 32. Tomášek (Košťálek, Rousek), 40. R. Horák (M. Forman, Němeček), 52. M. Sukeľ (Tomášek), 56. Říčka (Buchtele, Košťálek) - 50. Koblasa (Černoch, Kohout), 59. Vondráček (Skuhravý). Rozhodčí: Hejduk, Sýkora - Pešek, Malý. Vyloučení: 4:5, navíc Němeček - O. Beránek oba 10 min. Bez využití. Bez diváků.

Sestavy: Sparta: Machovský - Jurčina, Tomáš Dvořák, Němeček, Košťálek, Kalina, O. Němec, M. Jandus - Řepík, R. Horák, M. Forman - Tomášek, M. Sukeľ, Rousek - Říčka, Pech, Buchtele - A. Kudrna, D. Vitouch, Zikmund. Trenéři: Hořava a Jandač.

Karlovy Vary: Habal - Plutnar, D. Mikyska, Weinhold, Kowalczyk, L. Zábranský ml., Pulpán, Klejna - O. Beránek, T. Mikúš, Hladonik - Vondráček, Skuhravý, Redlich - Kohout, Černoch, Koblasa - Osmík, Vildumetz, M. Zabloudil. Trenér: Pešout.

Jiří Černoch cloní před brankářem Sparty Matějem Machovským.

Litvínov - Liberec 1:6

Tři asistence pro Tomáše Hanouska, dva góly pro Michala Birnera. Liberec rozhodl o zisku tří bodů ve 21. minutě. V první třetině se prosadil Radan Lenc, ani ne minutu po první přestávce vstřelil tečí vítězný gól Michal Birner, Litvínov se totiž radoval jen jednou, ve 31. minutě pálil od modré Patrick Kudla.

Další góly padly až ve třetí třetině. Ve 47. minutě využil Liberec přesilovou hru díky Michalu Birnerovi, třetí asistenci si zapsal ve 48. minutě Tomáš Hanousek u gólu Jaroslava Vlacha a skóre uzavřel v 56. minutě Radovan Pavlík v přečíslení s Petrem Jelínkem.

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 1:6 (0:1, 1:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 31. Kudla (Zygmunt, Jarůšek) - 6. Lenc (Rosandič, T. Hanousek), 21. Birner (T. Hanousek, Rosandič), 28. Gríger (A. Musil, A. Najman), 47. Birner (Lenc, Knot), 48. J. Vlach (T. Hanousek, R. Pavlík), 56. R. Pavlík (P. Jelínek). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba - Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Bez diváků.

Sestavy: Litvínov: Godla (48. Zajíček) - Balinskis, Cibulskis, Demel, Štich,, Irving, Ščotka, od 30. navíc Kudla - Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš - P. Zdráhal, Žejdl, M. Látal - Zygmunt, M. Hanzl, Jarůšek - L. Stehlík, Gerhát, Jícha. Trenér: Országh.

Liberec: Kváča - Knot, Vitásek, T. Hanousek, Rosandič, Kolmann, Kunst - Lenc, Bulíř, Birner - A. Musil, Gríger, A. Najman - R. Pavlík, P. Jelínek, J. Vlach - Průžek, J. Šír, Rychlovský. Trenér: P. Augusta.

Hradec Králové - Zlín 5:2

V osmé minutě naznačil v úniku střelu, ještě puk potáhnul a až poté se prosadil, ve 14. minutě dorážel nepovedený únik Jakuba Orsavy a v 56. minutě využil špatné rozehrávky Matyáše Hamrlíka a bekhendem vstřelil třetí gól v zápase.

Kromě Vladimíra Růžičky se pěkně prosadil i Kevin Klíma, v 52. minutě využil toho, že na modré čáře upadl Dalibor Řezníček, Klíma tedy jel téměř přes celé hřiště sám na brankáře Michala Kořénka.

Mountfield Hradec Králové - PSG Berani Zlín 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. V. Růžička ml. (Blain), 14. V. Růžička ml., 27. F. Pavlík (J. Veselý, Nedomlel), 52. Kevin Klíma, 56. V. Růžička ml. (Lev, Smoleňák) - 7. Šlahař (P. Sedláček), 50. J. Ondráček (Dufek, Gazda). Rozhodčí: Horák, Pražák - Špůr, Votrubec. Vyloučení: 6:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Bez diváků.

Sestavy: Hradec Králové: Š. Lukeš - Blain, Nedomlel, Jank, Graňák, Šalda, F. Pavlík, Gaspar - Kevin Klíma, Koukal, Perret - Orsava, V. Růžička ml., J. Sklenář - Lev, Cingel, Smoleňák - Jergl, J. Veselý, Pilař. Trenér: V. Růžička st.

Zlín: Kořének - Ferenc, Řezníček, M. Novotný, D. Nosek, Žižka, Gazda, Matyáš Hamrlík - Vopelka, Fořt, Kubiš - J. Svoboda, Karafiát, Okál - J. Ondráček, Fryšara, Dufek - Šlahař, P. Sedláček, Sebera. Trenér: R. Svoboda.

Jakub Orsava cloní brankáři Kořénkovi ze Zlína.

České Budějovice - Brno 2:4

Góly padaly až ve druhé třetině. Peter Mueller poslal pěkný pas ve 34. minutě na Jakuba Klepiše, ten puk nasměroval do brány. Ve 42. minutě sice Motor snížil zásluhou Václava Karabáčka, ale už za čtyři minuty znovu bodoval Mueller.

Využil nahrávku napříč útočným pásmem od Petra Zámorského. On sám se prosadil v 54. minutě bombou od modré čáry. V závěru se ještě prosadil Petr Holík, Motor dal svůj druhý gól čtyři sekundy před koncem třetí třetiny.

Madeta Motor České Budějovice - HC Kometa Brno 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 42. Karabáček (Z. Doležal, Slováček), 60. Slováček (D. Voženílek, Jonák) - 34. Klepiš (Mueller, Zámorský), 46. Mueller (Zámorský), 54. Zámorský (P. Holík, Zaťovič), 58. P. Holík (Mueller, Holland). Rozhodčí: Kika, Obadal - Zíka, Axman. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Bez diváků.

Sestavy: České Budějovice: Čiliak - Š. Kubíček, Vydarený, Slováček, Štencel, Plášil, Pýcha - Holec, D. Voženílek, Jonák - Z. Doležal, M. Toman, M. Beránek - Alderson, Gilbert, Martin Novák - G. Ville, R. Přikryl, Karabáček. Trenér: Prospal.

Brno: Vejmelka - Zámorský, F. Král, Holland, P. Trška, S. Svozil, Gulaši, Kučeřík - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Schneider, Klepiš, Vincour - Valský, Střondala, Plášek - Kusko, F. Dvořák, D. Bondra. Trenér: L. Zábranský st.

Dávid Bondra v obklíčení dvou hráčů Motoru.

Mladá Boleslav - Plzeň 3:2

Domácí dali všechny své góly mezi 30. a 40. minutou. Dvakrát se radoval Jan Stránský, nejdříve tvrdou ranou z pravého kruhu, později překonal nadvakrát gólmana Dominika Frodla v úniku. Mezitím využil přečíslení David Šťastný po nahrávce Oscara Flynna.

Za plzeňskou stranu se trefoval pouze Jakub Pour. Ve 41. minutě střílel mezi kruhy v přesilové hře, v 59. minutě snižoval při hře bez brankáře. Srovnat ale Západočeši nezvládli.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 31. J. Stránský (Bernad, P. Kousal), 32. D. Šťastný (Flynn), 38. J. Stránský (J. Strnad) - 41. Pour (L. Kaňák, Rob), 59. Pour. Rozhodčí: Hradil, Pilný - Lučan, Kis. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Bez diváků.

Sestavy: Mladá Boleslav: J. Růžička - Ševc, Hrbas, Dlapa, Bernad, Allen, Šidlík, D. Moravec - D. Šťastný, A. Zbořil, Lunter - Kotala, Cienciala, Jääskeläinen - P. Kousal, O. Najman, Flynn - J. Stránský, Bičevskis, J. Strnad. Trenéři: R. Rulík a P. Patera.

Plzeň: Frodl - Čerešňák, L. Kaňák, Jiříček, V. Lang, Stříteský, Kvasnička, Budík - Gulaš, Kodýtek, M. Lang - Pour, F. Suchý, Eberle - Rob, P. Musil, P. Straka - Dočekal, F. Přikryl, Michnáč. Trenér: Čihák.

Pardubice - Olomouc 5:2

První bod v pardubickém dresu po návratu z Ruska si Tomáš Zohorna připsal v 11. minutě, nahrával mezi kruhy na Juraje Mikuše, ten pálil svižně do růžku branky. Druhou asistenci přidal ve 30. minutě, v přesilové hře spolupracoval s Anthonym Camarou.

Kanadský útočník se trefil už v 15. minutě, také v početní výhodě. Camara nakonec zapsal vítěznou branku, za Olomouc stříleli Jan Knotek a Lukáš Nahodil. V závěru při soupeřově hře bez brankáře a navíc při vlastním oslabením dal poslední gól zápasu Ondřej Roman.

HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 11. J. Mikuš (T. Zohorna, Camara), 15. Camara (R. Kousal, A. Kosticyn), 30. Camara (T. Zohorna, A. Kosticyn), 57. Paulovič (Poulíček, J. Zdráhal), 60. O. Roman (Paulovič) - 8. J. Knotek (Valenta), 25. Nahodil (Ondrušek, J. Knotek). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - Brejcha, Šimánek. Vyloučení: 4:3, navíc A. Kosticyn (Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Bez diváků.

Sestavy: Pardubice: M. Klouček - J. Zdráhal, J. Mikuš, Nakládal, J. Kolář, Bučko, Ďaloga, Vála - Camara, T. Zohorna, R. Kousal - Blümel, Poulíček, Paulovič - Tybor, O. Roman, A. Kosticyn - L. Horký, O. Rohlík, Kusý. Trenér: R. Král.

Olomouc: Lukáš - A. Rutar, Ondrušek, Dujsík, Vyrůbalík, Valenta, Švrček - Bambula, J. Knotek, J. Káňa II - Kunc, Nahodil, Klimek - Gřeš, Strapáč, Burian - Handl, Kolouch, Ostřížek. Trenéři: Moták a J. Tomajko.