Tučňáci stále žijí díky Sýkorovi

7:49
DETROIT - Stanleyho pohár nemá svého drežitele ani po pátém zápase. Od výhry v normální hrací době a zisku trofeje přitom dělilo domácí Detroit jen třicet pět sekund, když Maxime Talbot při hře bez brankáře srovnal na 3:3 a určil, že se půjde do prodloužení.

Sýkora střílí vítězný gól. foto: AFP

V nastavení se pak radovali hosté a opět u toho byli Češi. Ve110. minutě při přesilové hře rozhodl Petr Sýkora střelou z pravého kruhu nad Osgoodovu lapačku po přihrávce Jevgenije Malkina zpoza branky.

Jiří Hudler, který byl autorem vítězného gólu v minulém utkání, si tou dobou odpykával trest za hru vysokou holí.

Video

Šestý zápas se hraje v Pittsburghu ve čtvrtek ve 02:00 SELČ.

Finále play off hokejové NHL - 5. zápas:

Detroit Red Wings - Pittsburgh Penguins 3:4 v třetím prodloužení (0:2, 1:0, 2:1 - 0:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Helm (Maltby), 47. Dacjuk (Zetterberg, Rafalski), 50. Rafalski (Franzén, Zetterberg) - 9. Marián Hossa (Crosby, Dupuis), 15. Hall, 60. Talbot (Marián Hossa, Crosby), 110. Sýkora (Malkin, Gončar). Rozhodčí: Devorski, O'Halloran - Sharrers, Heyer. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 58:32. Diváci: 20.066. Stav série: 3:2.