12. května 2008 7:45 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Tučňáci vyhráli i druhý duel

Kapitán Crosby se řítí do útoku.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kapitán Crosby se řítí do útoku. | foto: AFP

PITTSBURGH Hokejisté Pittsburghu zvítězili i ve druhém utkání finále Východní konference nad Philadelphií 4:2 a zvýšili své vedení v sérii na 2:0. Utkání mělo nečekaného hrdinu, vítězný třetí gól totiž vstřelil za stavu 2:2 ve 49. minutě hráč ze čtvrté útočné formace Maxime Talbot.

Pojistku pak přidal v poslední minutě trefou do prázdné branky při power-play Flyers Jordan Staal.

Že zápas rozhodne Talbot, na to by si před utkáním vsadil asi málokdo. Čtyřiadvacetiletý útočník vynechal předchozí tři zápasy play off kvůli zlomenině na pravé noze a v nedělním utkání strávil na ledě pouhých jedenáct minut. "Už jen kvůli tomu, že jsem mohl znovu naskočit do hry, jsem byl šťastný jako malé dítě. A že jsem dal ještě vítězný gól, to je něco navíc," řekl Talbot.

Pittsburgh v utkání dvakrát ztratil vedení, které získal poté, co Sidney Crosby a Marián Hossa využili přesilové hry. Na Crosbyho trefu odpověděl rovněž v početní výhodě Jeff Carter, Hossův druhý gól vyrovnal v poslední minutě prostředního dějství ve vlastním oslabení Mike Richards. Na trefu Talbota - jedinou při vyrovnaném počtu hráčů na ledě - už ale Letci odpověď nenašli.

"Play off je v tomhle krásné, zazářit dokážou i neznámí hráči. Je důležité, že kluci ze třetí a za čtvrté formace jsou schopni vstřelit důležité góly. Odvádějí pro náš tým obrovský kus práce," pochválil Talbota kapitán Tučňáků Sidney Crosby.

Výsledek semifinále play off hokejové NHL:
Východní konference - 2. zápas:
Pittsburgh Penguins - Philadelphia Flyers 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky: 11. Crosby, 34. Marián Hossa, 49. Talbot, 60. J. Staal - 26. Carter (Modrý), 40. M. Richards. Střely na branku: 38:32. Diváci: 17.132. Stav série: 2:0.