Středa 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tvrdý trest za úder na hlavu. Cooke si nezahraje minimálně 14 zápasů

Sport

  23:43
PRAHA/NEW YORK - Nejdiskutovanější téma v zámořské NHL? Zákeřné údery na hlavu nicnetušícího soupeře. Proti těmto zákrokům se už vyjádřilo několik bývalých i současných hvězd Národní hokejové ligy. A jejich názory zřejmě vedení soutěže donutily k tvrdým trestům těchto zákrokům. Pittsburghský Cooke v posledním utkání najel do McDonagha, za což vyfasoval trest na deset zápasů a první kolo play off.

Cooke. foto: ČTK

Je to zřejmě nepalčivější problém současné NHL. Hráči jsou rychlejší, osobní souboje u mantinelu tvrdší a nepřiměřené fauly způsobují těžká zranění. "Hokejisté v NHL hrají na hranici svých možností a musí hrát na 100 procent, jinak přijdou o práci. Ale chce to víc respektu mezi sebou," komentoval pro LN k zákeřné fauly v NHL Modrý, jenž v NHL nastoupil k více jak 700 utkání.

Nejaktuálnějším zákrokem je nájezd pittsburghského Cooka na McDonagha z Rangers, po kterém, naštěstí pro hokej, hráč newyorského celku v utkání pokračoval. "Doufám, že to nebyl od Cookea záměr. Nevěřím, že by chtěl ve vyrovnaném utkání oslabit svůj tým pětiminutovým oslabením," řekl po utkání McDonagh.

Matt Cooke dostal od vedení soutěže trest na deset utkání včetně prvního kola play off. "Cooke je opakovatelný agresor útočící na hlavu nicnetušícího soupeře," řekl k tvrďákovi z Pittsburghu viceprezident NHL Colin Campbell.

Faul Cooka na McDonagha

Dalším příkladem úderů na hlavu je kapitán Tučňáků Sidney Crosby. Po Novém roce inkasoval dva ostré "hity", po kterých se zotavuje z otřesu mozku. V utkání naposledy nastoupil 5. ledna a až minulý týden se na patnáct minut sklouzl na ledě a několikrát vypálil na prázdnou bránu.

"Jsem bez příznaků teprve pár dnů. Doktoři mi řekli, ať si vyzkouším, jak mi to půjde na ledě. Ale ještě nejsem blízko zapojení se do tréninků. Jsem rád, že můžu bruslit bez bolesti hlavy. O tom, kdy se vrátím, ani nechci mluvit," vyprávěl nedočkavým novinářům.

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Mohlo by vás zajímat