Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tygři na play off nemají halu

Sport

  11:57
PRAHA - Před hokejovým Libercem se objevil nečekaný problém. Pokud Bílí tygři postoupí do extraligového předkola play off, nemají kde hrát domácí utkání. Jejich Tipsport Arenu totiž na konci února, na kdy je předkolo vyřazovacích bojů naplánováno, "okupuje" lyžařské mistrovství světa. "Víme o tom a řešíme to. Máme tři varianty," říká liberecký generální manažer Ctibor Jech.

Na severu Čech se hrálo tvrdé utkání, jak dokazuje souboj libereckého Moravce (vlevo) a slávisty Červenky. foto: ČTK

Jednou z možností je, že by Liberec odehrál případná utkání v domácí hale a s lyžaři se o prostory zimního stadionu podělil. To je varianta, která by se hokejovému klubu zamlouvala nejvíce. "Samozřejmě bychom chtěli hrát na svém ledě," přiznává Jech.

Proto vedení Bílých tygrů jedná s pořadateli světového šampionátu. "Arénu máme pronajatou na celou dobu šampionátu," říká mluvčí organizačního výboru MS Zdeněk Soudný. Hala, kde se má konat mimo jiné i slavnostní zahájení, se má proměnit v "mozek" mistrovství. "Třeba vstupní prostory budou vyzdobeny v barvách šampionátu a my bychom těžko mohli říct lidem, teď sem nesmíte, bude tady hokej," podotýká Soudný.

Obě strany tak nyní zjišťují, jestli je vůbec technicky možné, aby spolu sdíleli prostory zimního stadionu. "Pokud to bude jen trochu možné, budeme se snažit hokejistům vyhovět. Rozhodně z nich nechceme dělat bezdomovce, jak už jsem někde slyšel," tvrdí diplomaticky Soudný.

Hokejisty Liberce by ze šlamastyky vytáhly lepší výsledky. Pokud by skončili do šestého místa, postoupili by rovnou do čtvrtfinále, které začne až po skončení mistrovství světa. Jenže ambiciózní klub tápe v krizi, v tabulce je až dvanáctý a na šestou příčku ztrácí jedenáct bodů. "Při rozkolísaných výkonech není už šesté místo moc reálné," uznává Jech. Jinak Tygry čeká předkolo, nebo dokonce jen zápasy o pořadí na 11. - 14. místě.

Černík: Zatím nic neřešíme
Zápasy play off se totiž nedají přeložit. "To nelze. Navazují na sebe," vysvětluje extraligový ředitel Stanislav Šulc.Tento fakt se může dotknout i pátých Vítkovic, jejichž halu zase mají v době, kdy je na programu čtvrtfinále, pronajatou tenisté na Davis Cup.

"Majitelem ČEZ Arény je město a oficiálně nám ještě nic neoznámilo, takže zatím nic neřešíme," říká vítkovický prezident František Černík. "Také teď nemůžu garantovat, že čtvrtfinále budeme hrát." V Ostravě se v zákulisí mluví o případném dočasném stěhování do Poruby nebo Havířova, ale obě varianty by klub vyšly draho. "Ať tady tenis je, to vítám, ale ať město postaví novou hokejovou halu, kde by diváci mohli sedět hned u ledu," myslí si vítkovický manažer a trenér Alois Hadamczik.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!