Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Týraná žena, nebo zlatokopka? Ruský gólman podle soudu svou ‚ex‘ brutálně nezbil

Sport

  6:00
DENVER/PRAHA - „Když se napil alkoholu, změnil se ve zvíře. Bil mě i v Americe, ale zmlátil by mě prý mnohem víc, kdybychom bydleli v Rusku.“ To řekla policii v roce 2013 o jedničce Colorada a jednom z nejlepších ruských brankářů Semjonu Varlamovovi jeho ex-přítelkyně Jevgenija Vavriňuková. Soud však už podruhé odmítl pro nedostatek důkazů její požadavek na několikamilionové odškodné, a dal tak za pravdu Varlamovovi, který tvrdí, že si jeho „ex“ vše vymyslela kvůli ziskuchtivosti.

Brankář Colorada Semjon Varlamov foto: Reuters

Bizarní skandál. Hvězdu NHL zmlátila jeho přítelkyně, zasahovala policie

Ruská modelka u soudu v Denveru vysvětlovala, jak ji Varlamov během rok a půl dlouhého vztahu fyzicky a psychicky týral a jak ji během Halloweenu v roce 2013 zbil.

„Už to nešlo vydržet, musela jsem jít na policii. Bála jsem se pak vrátit do Ruska, aby se mi nepomstil. Srazil mě tehdy na zem, chytil za ruku, kroutil mi ji a dvakrát mě kopl do hrudi,“ popisovala Ruska.

„Když jsem upadla popáté, vzal kolo a hodil ho na mě. Smál se, zatímco já jsem ležela v bolestech. Takhle mě napadl už v minulosti,“ vyprávěla se slzami v očích šestadvacetiletá Vavriňuková.

Advokát Vavriňukové zuří

Se svým dojemným příběhem však neuspěla ani napodruhé. Před dvěma lety policie případ uzavřela pro nedostatek důkazů, nyní jí porota odmítla přiřknout odškodné v přepočtu 27 milionů korun.

Naopak Vavriňukové po šestihodinovém přelíčení nařídila, že musí svému někdejšímu příteli uhradit výlohy ve výši 3,1 milionů korun.

S tím se ale nechce smířit právník ruské modelky Olaf Muller, který okamžitě po vynesení rozsudku oznámil, že napadne rozhodnutí sudu a bude žádat nový proces.

Expřítelkyně Semjona Varlamova Jevgenija Vavriňuková

„Soudce nám neumožnil předložit důkazy, které mohly posloužit naší věci. Svými výslechy určoval, co má porota slyšet. Rozhodnutí nás nepřekvapuje,“ zuří Muller.

„Jak se žena asi cítí, když ji napadne opilý muž? Ne někdo na ulici, ale muž, kterého si chtěla vzít? Moje klientka se teď ani nemůže vrátit domů do Ruska,“ uvedl advokát Vavriňukové ve své závěrečné řeči.

„Varlamov je v Rusku zbožňován od olympiády v Soči, takže jí bylo od té doby vyhrožováno. Kdo ví, co by se jí stalo, kdyby se do Ruska vrátila? Zůstala prakticky uvězněna v naší zemi,“ doplnil Muller.

Facky prý rozdávala Vavriňuková

Sedmadvacetiletý Varlamov, který byl kvůli soudní při nucen vynechat tři zápasy v brance Colorada, naopak opět uspěl s tvrzením, že si Vavriňuková vše vymyslela, aby získala peníze z jeho tučného konta.

„Sami můžete podle fotografií posoudit. Drobné podlitiny, které vidíte, vůbec neodpovídají představě brutálního útoku, o kterém hovoří,“ zpochybnila důkazy protistrany Varlamovova advokátka Laura Menningerová.

Varlamovova obhájkyně navíc uspěla s tvrzením, že se Vavriňuková obrátila na policii až poté, co si najala advokáta, který měl obdržet čtyřicet procent navrhovaného odškodného.

Expřítelkyně Semjona Varlamova Jevgenija Vavriňuková

Navíc ruskému gólmanovi pomohl fakt, že Vavriňuková při telefonickém rozhovoru prozradila kamarádce v Rusku, že Varlamova během sporu dvakrát před jejich domem udeřila do obličeje. To navíc potvrzují i záznamy bezpečnostních kamer.

Kamery také odhalily, že Varlamov vzal Vavriňukovou do kravaty, aby ji donutil si sednout na lavičku a pak vyběhl do domu.

Ráno mu však přišly dvě překvapivé textové zprávy. „Obviním tě ze znásilnění, budeš platit. Už jsem si na tebe najala advokáta,“ stálo v SMS zprávě.

Varlamov na to reagoval tak, že po domluvě se svým agentem a právníkem vyměnil zámky v domě, aby se tam Vavriňuková neměla šanci už nikdy dostat. Navíc si zablokoval i kreditní karty.

Podobnému obvinění čelí i Bartošák

Pokud by se naopak domácí násilí u Varlamova potvrdilo, nejenže by musel zaplatit vysoké odškodné, hrozilo by mu vězení a následné vyhoštění z USA.

Zabiju tě, řval na přítelkyni. Český talent půjde za vyhrožování k soudu

„Stále jsme Semjonovi věřili, že nic neudělal. Měl naši stoprocentní důvěru. Jsem šťastný, že je to celé za námi. Jsem šťastný za něho, ne za nás,“ uvedl generální manažer Lavin Joe Sakic.

„Minulý týden byl pro něho hodně stresující. Jsem si jistý, že si oddechl, že má soud za sebou a může se vrátit zpátky k hokeji,“ doplnil někdejší hvězdný útočník Colorada.

Varlamov tak nedopadl jako někdejší ruský obránce Los Angeles Vjačeslav Vojnov, který za prokázané domácí násilí agresi seděl ve vězení a i bez nuceného příkazu soudu se raději sám vrátil do Ruska.

Podobnému nařčení nyní čelí i český brankář Patrik Bartošák, který po obvinění skončil na farmě Los Angeles a vrátil se do mateřských Vítkovic.

Expřítelkyně Semjona Varlamova Jevgenija Vavriňuková

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat