1. června 2011 16:59 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Uspějí šílení mužíčci nebo medvěd-tanečník?

Zelení mužíčci ničí soupeře Vancouveru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zelení mužíčci ničí soupeře Vancouveru. | foto: www.youtube.com

PRAHA Až se v noci na čtvrtek rozjedou souboje o hokejový grál jménem Stanley Cup, nebudou proti sobě stát pouze hráči Vancouveru Canucks a Bostonu Bruins, ale i vynalézaví fanoušci obou finalistů letošního ročníku zámořské NHL. Kdo bude úspěšnější?

Jeden z týmů se ze Stanley Cupu ještě neradoval nikdy v historii, přestože letošní sezonu pojal jako oslavu 40 let od založení klubu. Druhý na nejslavnější hokejovou trofej čeká od roku 1972. K zápisu do historie mohou Vancouveru Canucks a Bostonu Bruins v letošním finále NHL, které startuje v noci na čtvrtek pomoci i "netradiční" fanoušci.

ŠÍLENÍ MUŽÍČCI V ZELENÉM

Na jedné straně nestojí nenasytné kosatky, jak by se nabízelo z názvu klubu, ale dva šílení zelení mužíčci v těsných oblecích, kteří poslední dva roky deptají soupeře. Oběma mužům patří místa u trestných lavic v Rogers Aréně. Samozřejmě na straně hostí. A tak se hříšníci mohou při každém zápase těšit na mnohdy bizardní až zvrhlé kousky.

ZELENÍ MUŽÍČCI V AKCI - POKRAČOVÁNÍ

Pojídání vaflí, "focení pozadím", boxerská máchání rukami a další šílenosti se staly hity nejednoho z videa z NHL. Navíc, nejspíše klubu přinášejí štěstí - již loni patřil Vancouver k nejlepším týmům ligy a letos se poprvé po 17 letech probojoval až do finále celé ligy. Navíc coby nejlepší tým základní části má výhodu domácího prostředí v úvodních dvou zápasech a případném sedmém duelu.

TANEČEK BLADEA PO VÍTĚZNÉM ZÁPASE

Co asi vymyslí zelení mužíčci na neoblíbeného soupeře z Bostonu, který je největší noční můrou Vancouveru? S žádným jiným týmem v NHL nemají "kosatky" tak mizernou zápasovou bilanci jako právě s Bruins. Navíc proti nim stojí i v řadách fanoušků soupeř z nejtěžších. Medvěda jménem Blades. Maskota Bostonu, který patří do zakládající šestky NHL.

DÁREK BLADEA ÚTOČNÍKOVI BOSTONU SAVARDOVI

I ten dokáže parádní kousky? Nevěříte? Z návštěvníka toalety dokáže úderem tlapy "dostat" syrovou rybu, sám si dokáže odskočit do kabinek, tahá si k autu transparenty a když na to přijde, vystřihne parádní taneček nebo obdaruje centra Bostonu Marca Savarda dresem Davida Krejčího, který pak nemá v čem nastoupit do zápasu.

Bude to ale stačit na šílené mužíčky z Vancouveru? Tak nebo tak, příznivci se mají nač těšit - ať už se to týká dění na ledě nebo v hledišti.

Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.