Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Útočník Voráček se asistencí podílel na další výhře Philadelphie

Český útočník Jakub Voráček (vlevo) si připsal sedmý bod z posledních tří zápasů a 53. v sezoně. foto: Reuters

New York - Hokejisté Philadelphie i díky asistenci Jakuba Voráčka porazili Washington 5:2 a prodloužili svou vítěznou sérii na sedm zápasů. Český útočník si připsal sedmý bod z posledních tří zápasů a 53. v sezoně. S jednačtyřiceti asistencemi je nejlepším nahrávačem Flyers. Calgary porazilo Columbus 3:2 v prodloužení, brankář David Rittich podruhé za sebou do utkání nezasáhl.
  7:03aktualizováno  8:35

Zacha díky dvěma gólům hvězdou zápasu, Voráček si připsal dvě přihrávky

Vítězství Philadelphie se rodilo ve druhé třetině, kdy Flyers třemi góly otočili na 3:1. Washington ještě do konce druhé části snížil, ale po šesti minutách třetí části vrátil Philadelphii dvoubrankový náskok ruský obránce Ivan Provorov, kterému asistoval Voráček.

Columbus na ledě Calgary prohrál jedenácté z posledních třinácti utkání, ale i přes nelichotivou bilanci z posledních zápasů drží šestou, postupovou příčku ve Východní konferenci. V brance Calgary se místo Ritticha představil Cam Talbot a k vítězství Flames pomohl dvaceti zásahy.

Výsledky NHL:

Washington - Philadelphia 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)

Branky: 15. Eller, 39. Hathaway - 28. Konecny, 35. K. Hayes, 38. Pitlick, 47. Provorov (Voráček), 55. Laughton. Střely na branku: 27:29. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. K. Hayes, 2. Provorov, 3. D. Grant (všichni Philadelphia).

Calgary - Columbus 3:2 v prodl. (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)

Branky: 52. E. Lindholm, 59. M. Tkachuk, 65. Brodie - 9. D. Shore, 12. Nyquist. Střely na branku: 37:22. Diváci: 18.696. Hvězdy zápasu: 1. Brodie (Calgary), 2. Korpisalo (Columbus), 3. Giordano (Calgary).

Colorado - Anaheim 3:4 v prodl. (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 4. Naměstnikov, 15. Landeskog, 48. MacKinnon - 6. Agozzino, 14. Guhle, 33. Steel, 65. Rakell. Střely na branku: 35:30. Pavel Francouz odchytal za Colorado celé utkání inkasoval čtyři góly z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 86,67 procenta. Diváci: 18.033. Hvězdy zápasu: 1. Rakell (Anaheim), 2. Landeskog, 3. MacKinnon (oba Colorado).

Vancouver - Arizona 2:4 (0:1, 0:0, 2:3)

Branky: 44. Toffoli, 47. Pearson - 8. Söderberg, 51. Schmaltz, 53. Crouse, 60. Ekman-Larsson. Střely na branku: 38:40. Diváci: 17.363. Hvězdy zápasu: 1. Söderberg (Arizona), 2. Virtanen (Vancouver), 3. Kuemper (Arizona).

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...