Český útočník Jakub Voráček (vlevo) si připsal sedmý bod z posledních tří...

Český útočník Jakub Voráček (vlevo) si připsal sedmý bod z posledních tří zápasů a 53. v sezoně. | foto: Reuters

Útočník Voráček se asistencí podílel na další výhře Philadelphie

•   7:03aktualizováno  8:35
New York - Hokejisté Philadelphie i díky asistenci Jakuba Voráčka porazili Washington 5:2 a prodloužili svou vítěznou sérii na sedm zápasů. Český útočník si připsal sedmý bod z posledních tří zápasů a 53. v sezoně. S jednačtyřiceti asistencemi je nejlepším nahrávačem Flyers. Calgary porazilo Columbus 3:2 v prodloužení, brankář David Rittich podruhé za sebou do utkání nezasáhl.

Zacha díky dvěma gólům hvězdou zápasu, Voráček si připsal dvě přihrávky

Vítězství Philadelphie se rodilo ve druhé třetině, kdy Flyers třemi góly otočili na 3:1. Washington ještě do konce druhé části snížil, ale po šesti minutách třetí části vrátil Philadelphii dvoubrankový náskok ruský obránce Ivan Provorov, kterému asistoval Voráček.

Columbus na ledě Calgary prohrál jedenácté z posledních třinácti utkání, ale i přes nelichotivou bilanci z posledních zápasů drží šestou, postupovou příčku ve Východní konferenci. V brance Calgary se místo Ritticha představil Cam Talbot a k vítězství Flames pomohl dvaceti zásahy.

Výsledky NHL:

Washington - Philadelphia 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)

Branky: 15. Eller, 39. Hathaway - 28. Konecny, 35. K. Hayes, 38. Pitlick, 47. Provorov (Voráček), 55. Laughton. Střely na branku: 27:29. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. K. Hayes, 2. Provorov, 3. D. Grant (všichni Philadelphia).

Calgary - Columbus 3:2 v prodl. (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)

Branky: 52. E. Lindholm, 59. M. Tkachuk, 65. Brodie - 9. D. Shore, 12. Nyquist. Střely na branku: 37:22. Diváci: 18.696. Hvězdy zápasu: 1. Brodie (Calgary), 2. Korpisalo (Columbus), 3. Giordano (Calgary).

Colorado - Anaheim 3:4 v prodl. (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 4. Naměstnikov, 15. Landeskog, 48. MacKinnon - 6. Agozzino, 14. Guhle, 33. Steel, 65. Rakell. Střely na branku: 35:30. Pavel Francouz odchytal za Colorado celé utkání inkasoval čtyři góly z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 86,67 procenta. Diváci: 18.033. Hvězdy zápasu: 1. Rakell (Anaheim), 2. Landeskog, 3. MacKinnon (oba Colorado).

Vancouver - Arizona 2:4 (0:1, 0:0, 2:3)

Branky: 44. Toffoli, 47. Pearson - 8. Söderberg, 51. Schmaltz, 53. Crouse, 60. Ekman-Larsson. Střely na branku: 38:40. Diváci: 17.363. Hvězdy zápasu: 1. Söderberg (Arizona), 2. Virtanen (Vancouver), 3. Kuemper (Arizona).