Pondělí 8. srpna 2022, svátek má Soběslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Už jen 40 dnů a Prahu opět poblázní show s názvem NHL

Sport

  16:44
PRAHA - Nebýt předloňské premiéry, měli by teď z kolotoče zařizování nejspíš hlavu v dlaních. "Jenže my tenhle projekt neděláme poprvé. Máme zkušenosti z minula," připomíná Vladimír Šafařík z agentury Česká sportovní. Dnes je to přesně měsíc a půl do startu nového ročníku slavné NHL v Praze. A pouhých 40 dnů, kdy na českou půdu znovu vstoupí slavné hokejové hvězdy. Už jen čtyřicet dnů...

Chicago se Stanley Cupem foto: ČTK

Pak se jako tehdy naplno rozjede velkolepý cirkus, který 9. a 10. října vyvrcholí dvojzápasem Bostonu Bruins s Phoenixem Coyotes. I se zásadní otázkou: bude lepší než ten v roce 2008 mezi newyorskými Rangers a Tampou Bay Lightning? "Věřím, že bude mít minimálně lepší atmosféru," uvažuje Karel Tejkal, mluvčí České sportovní. "Vlastně už jen proto, že lidi více vědí, co teď mají čekat."

Ví to i samotná NHL, ubezpečují čeští organizátoři: "Její přístup k nám je daleko důvěryhodnější." A to i přesto, že s tím Šafařík očekává i víc starostí. "Tentokrát se tu budeme starat o oba kluby více dnů než před dvěma lety."

Podmínky jsou náročnější
Pamatujete? Tehdy si hvězdy Lightning zpestřily svůj program přípravou na Slovensku. Rangers zase do Prahy dorazili jen dva dny před ostrým zápasem. To Phoenix si tentokrát odskočí do Rigy a Bruins si zdejší pobyt doplní exhibicí v Liberci. Tam si také zástupci NHL už nedávno prohlédli zázemí a - bez námitek.

"Komunikujeme převážně s lidmi z ligy," vysvětluje Šafařík. "Oni nám pak tlumočí požadavky klubů, kterých je oproti těm před dvěma roky zase o něco víc," přiznává. V čem? Třeba ve stravovacím režimu nebo v programu. "I pro čtyři stovky amerických fanoušků, kterým chceme nabídnout výlety nebo prohlídku O2 arény," říká Tejkal.

NHL klade důraz na charitu
To hráči se naopak rozhodně nevyhnou charitativním akcím. "Navštíví nemocnici nebo znovu také Jedličkův ústav," plánuje Šafařík. Aby bylo jasno: na charitu klade důraz i NHL a sama pozvání na takové akce vyžaduje. Na rozdíl třeba od setkání s partnery celého projektu, kterým se brání. Tohle přece není její styl... Týmy mají navíc program limitovaný.

NHL V PRAZE

Do Česka se sjedou hokejové hvězdy
* Plánovaný přílet: 3. října
* Program zápasů: 9. a 10. října
* Místo konání: O2 aréna v Praze
* Hrající mužstva: Boston Bruins a Phoenix Coyotes
* Čeští hokejisté: David Krejčí (Boston), Radim Vrbata, Martin Hanzal a Petr Průcha (Phoenix)
* Vstupné na utkání: 990 - 7990 korun (v prodeji lístky ještě jsou)
* Fanoušci: asi 400 ze zámoří

"I my máme zájem, aby se tu důkladně připravily na zápas, takže musí i trénovat," ví Šafařík. Oba zámořské kluby si už vybraly v Praze i hotely. Mimochodem -Phoenix si zvolil jako onehdy Rangers InterContinental, Boston ukázal na Four Seasons. Zkrátka Češi mají s dostatečným předstihem už vše dopředu zajištěné. "A NHL už ztratila starost, protože pochybných předsudků o nás jsme ji tady minulou akcí zbavili," usmívá se Šafařík.

Starostí se Česká sportovní však přesto nezbaví. Už v září se totiž podílí i na semifinále tenisového Davis Cupu v Srbsku, na konci stejného měsíce má v režii mistrovství světa basketbalistek v Česku. "Kdybychom v Praze vítali NHL poprvé, asi by to vše najednou nedopadlo dobře," přiznává Tejkal.

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat