27. března 2014 13:25 Lidovky.cz > Sport > Hokej

O semifinále na Ukrajině. Lev řeší nečekaný přesun z Bratislavy

Justin Azevedo ze Lva (vlevo) a brankář Jan Laco z Donbassu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Justin Azevedo ze Lva (vlevo) a brankář Jan Laco z Donbassu. | foto: ČTK

MOSKVA Hokejisté Lva Praha nastoupí k šestému čtvrtfinálovému utkání play off Kontinentální ligy v pátek v Doněcku. Vedení soutěže dnes povolilo Donbassu odehrát zápas na svém domácím stadionu. Předchozí tři duely přitom Doněck musel odehrát s ohledem na nejistou politickou situaci v zemi v Bratislavě.

"S tím jsme absolutně nepočítali," řekl PR manažer Lva Jan Rachota. "V Bratislavě se už prodávají vstupenky na šestý zápas, my vypravujeme autobus pro fanoušky...," přiznal.

Vedení pražského klubu dnes muselo novou situaci řešit a zařídit přesun týmu do Doněcku. "Ani nevíme, jestli mají hráči u sebe pasy. To musíme teprve zjistit," přiznal Rachota před desátou hodinou ranní, kdy většina hokejistů ještě spala nebo byla na hotelových pokojích.

ČTĚTE TAKÉ

Nakonec v Bratislavě nemělo pas sedm členů výpravy. "Už jsme ale vyřešili jejich přivezení," řekl Rachota. Na Ukrajinu se tak Lev letecky přesune z Bratislavy. "Ještě dnes zde budeme trénovat a večer nebo v pátek ráno odletíme do Doněcku," uvedl.

Vedení Lva také řeší pojištění hráčů a dalších členů výpravy. Hlavně proto, že ministerstvo zahraničních věcí až do odvolání doporučilo občanům České republiky, aby zrušili nebo odložili cesty do řady regionů na Ukrajině včetně Doněcké oblasti.

Hokejisté Lva po středeční výhře 3:1 vedou v sérii 3:2 na zápasy a dělí je poslední vítězství od postupu do semifinále KHL. V případě, že by v pátek neuspěli, rozhodující sedmý duel série by se uskutečnil v neděli v Praze.

ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.