20. listopadu 2008 9:57 Lidovky.cz > Sport > Hokej

V Bostonu se hrál bláznivý zápas

Létající Alex. Útočník Ovečkin v nehokejové pozici. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Létající Alex. Útočník Ovečkin v nehokejové pozici. | foto: ČTK

NEW YORK Reklama na NHL? Tu viděl každý, kdo si dnes v noci mohl a chtěl pustit zápas kanadsko-americké soutěže mezi Bostonem a Buffalem. A kdo přišel k zápasu o pár minut později, přišel o 5 úvodních branek. Divoká přestřelka v duchu divokého Západu skončila výhrou domácích 7:4. Zasloužil se o ní kapitán Chára i český útočník Krejčí. Deset gólů padlo i v zápase Anahaim-Washington.

Když se ve čase 1:41 trefil hostující Pominville, aréna v Bostonu ještě zdaleka nebyla zaplněna. Navíc o 78 vteřin později vyrovnal domácí Kobasew. Hokejisté si dali přesně minutu a půl pauzu a pak přišla pravá hokejová přestřelka. Domácí Manny Fernandez lovil puk ze své sítě dvakrát a to v čase 4:29 a 4:58. O 40 vteřin později již na 2:3!!! snižoval "Medvěd" David Krejčí. Fernandez i Miller inkasovali v úvodni části oba ještě jednou - ve 12. a 13. minutě. Oba úvodní smršť přežili bez vystřídání.

K tomu došlo na straně Buffala až v úvodu poslední části, když domácí vsítili sedmou, poslední branku zápasu. Hosté se již od 12. minuty nebyli schopni trefit do černého. Proč? Především díky své nedisciplinovanosti, Boston nastřílel v přesilovkách hned tři góly. Rozjetí hokejisté Bruins ztratili v posledních osmi zápasech jediný bod a přiblížili se na rozdíl dvou New Yorku Rangers, vedoucímu týmu ve Východní konferenci.

"V první třetině jsme měli řadu dobrých momentů, ale poté někteří jedinci udělali hloupé chyby. Pokud budeme lehce ztrácet kotouče a budeme se nechávat zbytečně vylučovat, neporazíme nikoho," zlobil se trenér Buffala Lindy Ruff na své svěřence, kteří ve druhé části obdrželi o čtyři dvouminutové tresty více než soupeř.

Český útočník Tomáš Fleischmann se gólově prosadil ve třetím utkání za sebou. Už ve třetí minutě duelu na ledě Anaheimu nasměroval v přesilové hře Washington k výhře 6:4. Už v osmé minutě pak vedli Capitals 3:0 a u všech branek asistoval ruský útočník Alexandr Ovečkin, který si navíc připsal důležitý gól na 4:2, kterým zastavil nápor Ducks.

"Je vždy důležité mít dobrý start. Porazili jsme skvělý tým. Snažili jsme se hrát jednoduše, to byl základ úspěchu. Máme spoustu talentovaných hráčů a musíme to umět využít. Někdy se snažíme hrát pro diváky, ale dnes jsme hodně stříleli, kontrolovali hru a vytvořili si spoustu šancí ke skórování," rozplýval se Ovečkin, který v posledních pěti zápasech nasbíral 14 kanadských bodů a v tabulce produktivity NHL poskočil už na 11. místo.

Souboj New Yorku Rangers s Vancouverem byl konfrontací brankářů Henrika Lundqvista a Roberta Luonga, dvou favoritů na zisk Vezinovy trofeje pro nejlepšího gólmana ligy. Přesto byly v Madison Square Garden k vidění gólové hody, švédský brankář ve službách Rangers střídal už ve 26. minutě za stavu 1:5 a lídr Východní konference podlehl Vancouveru 3:6. "Nikdy nevíte, co utkání přinese. Je to hokej, to se stává," uvedl Luongo, jenž chytil 39 střel.

Hostující tým od úvodu utkání směřoval k vítězství, domácí trenér Tom Renney označil za rozhodující okamžik gól na 0:2. Ten Rangers inkasovali při vlastní přesilové hře, což se jim letos přihodilo již posedmé. "Byl to klíčový moment zápasu. Netvrdím, že do té doby jsme hráli všechno správně, ale tohle byl zásadní moment a přišel v utkání velmi brzo," řekl kouč.

DNEŠNÍ ZÁPASY:
Boston - Buffalo 7:4 (3:4, 3:0, 1:0)

Branky: 3. a 33. Kobasew (na obě Krejčí), 23. a 38. Chára, 6. Krejčí, 14. Savard, 42. Kessel - 5. a 13. Vanek, 2. Pominville, 5. D. Roy. Střely na branku: 23:29. Diváci: 15.623.

NY Rangers - Vancouver 3:6 (0:2, 2:3, 1:1)
Branky: 24. Drury, 29. Voros, 48. Callahan - 10. a 22. Burrows, 5. Wellwood, 23. R. Johnson, 26. Demitra, 60. D. Sedin. Střely na branku: 42:33. Diváci: 18.200.

Anaheim - Washington 4:6 (2:3, 0:2, 2:1)
Branky: 8. a 51. Ryan, 17. Getzlaf, 52. Selänne - 3. Fleischmann, 4. M. Green, 8. Bäckström, 23. Ovečkin, 38. Bradley, 51. Steckel. Střely na branku: 32:33. Diváci: 16.076.