19. srpna 2015 15:24 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Chcete na hokej? Připlaťte si. V Chicagu se vyšplhaly ceny vstupenek na maximum

Radost hokejistů Chicaga Patricka Sharpa (vpravo) a Mariána Hossy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radost hokejistů Chicaga Patricka Sharpa (vpravo) a Mariána Hossy | foto: ČTK

CHICAGO Je libo vidět úřadující šampiony z Chicaga na vlastní oči? Pak si připravte pořádně naditou portmonku. Vítěz Stanley Cupu je jen pro boháče. Tři triumfy Blackhawks za posledních šest let vyšroubovaly ceny lístků na maximum.

Úspěch je dobrý pro byznys, tohle pravidlo platí samozřejmě i v hokeji. Chicago momentálně vládne NHL a je pravděpodobné, že jeho éra ještě nějakou dobu vydrží. 

Těží z toho prodejci na sekundárním trhu vstupenek, kde ceny lístků oproti minulé sezoně narostly o více než 60 procent.

V průměru si fanoušci momentálně pořídí vstupenku na domácí zápas Chicaga za 410 dolarů, což je o 63,5 procenta více než v uplynulém ročníku, kdy se průměr držel na 251 dolarech za utkání, píše Forbes.

Není překvapením, že nejdražší zápas sezony bude hned ten úvodní proti New Yorku Rangers, který se hraje 7. října a v němž se úřadující šampioni střetnou s atraktivním soupeřem. Chcete být u toho? Pak si připravte neuvěřitelných 751 dolarů!

Právě na tuto částku se vyšplhala průměrná cena, jež tak o 83,2 procenta překračuje sezonní průměr. Nejlevnější lístek na tento zápas nyní vyjde na 253 dolarů. Ale pospěšte si, brzy už to může být víc.

Druhým nejdražším duelem bude souboj Chicaga s Bostonem, který se hraje 3. dubna a na nějž se průměrná cena lístků vyšplhala na 518 dolarů - počáteční cena přitom byla pouze 107. Kromě úvodní bitvy s Rangers je to jediný zápas, který překračuje hranici 500 dolarů.

Platí zákon nabídky a poptávky

Jsou to šílené sumy, ale fanouškům v Chicagu většinou opravdu nezbývá nic jiného, než si připlatit. Všechny duely nadcházející sezony jsou už téměř vyprodané: velkou část pojmou permanentkáři, zbylé lístky jdou na dračku a ostatní jsou k dostání právě až na sekundárním trhu, kde se ceny řídí zákonem nabídky a poptávky.

A ta je ohromná.

Z českého pohledu je zajímavé, že nejlevněji se lze v Chicagu v nadcházející sezoně NHL vypravit 22. října na duel s Floridou, za níž hraje Jaromír Jágr. 

Toto utkání nyní momentálně vyjde v průměru na 298 dolarů, úplně nejlevněji za 64. Ale počítejte s tím, že budete až pod střechou, kam klub už v předchozích ročnících začal prodávat vstupenky na stání.

Ale pojďme si ještě projít zápasy na opačném cenovém pólu. Třetím nejdražším utkáním bude souboj s Detroitem (6. března), kde se cena k pěti stům dolarům hodně blíží - momentálně je průměr na 498,11 dolarech.

A pak je tu jedna neobvyklost: Anaheim v Chicagu táhne a zároveň nikoho moc nezajímá. Že nerozumíte? 

V polovině února jde totiž vidět tým z Kalifornie průměrně za 491 dolarů, což ho řadí na čtvrtou příčku nejdražších lístků, ovšem ten samý tým je zároveň 26. října druhým nejlevnějším po Floridě - tehdy jsou na tento souboj vstupenky k mání „pouze“ za 316 dolarů.

V Chicagu dále láká Washington (28. února v průměru za 487 dolarů) nebo Pittsburgh (6. ledna za 481 dolarů).

Jen pro porovnání: v minulé sezoně byl nejdražším domácím zápasem souboj s Nashvillem z 29. listopadu, na který se cena v průměru vyhoupla na 407 dolarů. To znamená, že letos se cena nejdražší vstupenky posunula o 84,5 procenta!

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.