Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

V jediné, co doufám je, že se Kladno zachrání, říká velký Kladeňák Jiří Tlustý

Jaromír Jágr v utkání se Spartou. foto: ČTK

Praha - Jako expert O2 TV Sport musí přihlížet, jak se jeho milované Kladno poslední měsíc trápí. Bývalý útočník Caroliny či Winnipegu Jiří Tlustý však doufá, že se Jaromír Jágr a spol. vzchopí a zavelí k záchraně.
  8:28

Lidovky.cz: Od poslední kladenské výhry uběhl měsíc a Rytíři prohráli devětkrát v řadě, dokážete popsat důvody?
Prohry nijak vysvětlit nedokážu, některé zápasy byly jednoznačné, ale dost jich bylo pouze o gól. To nás, všechny Kladeňáky, mrzí. Body jsou třeba a za remízy bychom byli také rádi.

Lidovky.cz: V pátek má extraliga na programu přímý souboj celků, které jsou namočené do sestupových vod. Jaký očekáváte průběh?
Nejdůležitější zápas sezony. Je to jako sedmé utkání v boji o Stanley Cup, jelikož ten, kdo vyhraje, bude mít náskok tří bodů. Pořád by však zbývalo pět zápasů a v každém by bylo potřeba urvat nějaký bod. Tento zápas bude opatrný z obou stran, kladenští to ale musí vzít na sebe a chtít to od začátku kontrolovat. Jenomže Pardubice hrají v posledních zápasech dobře a mají mnohem větší zkušenosti. Na tento zápas se osobně těším.

Bývalý hokejista Jiří Tlustý.

Lidovky.cz: Do brankoviště by se v pátek mohl vrátit Denis Godla, který Kladnu chyběl v klíčové fázi sezony kvůli zranění. Může to být pro tým velká vzpruha?
Už jednou Denis dokázal nakopnout Kladno k lepším výkonům, přeji si, aby tomu tak bylo znovu a Rytíři hned páteční zápas zvládli.

Lidovky.cz: Váš tip na sestupujícího?
Nedokážu si tipnout, kdo spadne. Ani jednomu týmu to nepřeji, ale jediné, v co doufám je, že se zachrání Kladno.

Bývalý český hokejista Caroliny Hurricanes Jiří Tlustý

Lidovky.cz: Není škoda, že když je letos spodek tabulky tak vyrovnaný, chybí play out?
Play out mi nechybí, ale uvítal bych baráž. Uvítal bych však baráž.

Lidovky.cz: Potkáváte se s Jaromírem Jágrem? Jak snáší poslední měsíc?
Potkávám ho ojediněle, ale samozřejmě ho aktuální situace mrzí. Minulý týden jsem s ním mluvil a snaží se udělat vše pro to, aby se extraliga za téhle situace na Kladně udržela.

Autor:

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...