Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V nominaci na hokejovou Karjalu je 20 hráčů z turnaje ve Varech

Sport

  13:45
PRAHA - Hned dvacet hokejistů, kteří se podíleli na triumfu na zářijových Českých hrách v Karlových Varech, zařadil kouč českého národního týmu Vladimír Růžička do třiadvacetičlenné nominace na listopadový turnaj Karjala v Jönköpingu a Helsinkách.

Překvapený kouč Vladimír Růžička. foto: ČTK

 Oproti kádru z první akce sezony jsou ve výběru nově beci Vladimír Sičák z Vítkovic, Tomáš Mojžíš ze švédského MODO Hockey a útočník Jan Bulis z Atlantu Mytišči.

Program turnaje:

 Čtvrtek 5. listopadu: 17:30 Finsko - Rusko, 19:30 Švédsko - Česká republika (Jönköping).

Sobota 7. listopadu: 12:00 Rusko - Švédsko, 15:30 Finsko - Česká republika.

Neděle 8. listopadu: 12:00 Česká republika - Rusko, 15:30 Finsko - Švédsko.

Chybějí tak jen forvard Petr Vampola z Plzně a zadáci Angel Krstev z Nižného Novgorodu a Petr Čáslava, který se dnes přesunul z Pardubic do svého stálého angažmá v této sezoně do švédské Timry. Všichni tři jsou zařazeni mezi třinácti zveřejněnými náhradníky.

Největší zastoupení mají v týmu s čtyřmi hráči mistrovské Karlovy Vary, přestože se klub v současné době trápí a je v extralize předposlední. I tak si beci Jakub Čutta, Ondřej Němec, útočník Petr Kumstát a brankář Lukáš Mensator, který dostává v této sezoně v dresu Energie zatím méně prostoru než jeho náhradník Lukáš Sáblík, zopakují účast z domácího turnaje.

Nechybí ani útočník Pavel Brendl z Nižného Novgorodu, který v září nepřispěl k prvnímu triumfu českého týmu na jednom z turnajů Euro Hockey Tour od v prosince 2002 v Moskvě ani jedním bodem. V Kontinentální lize ale opět potvrzuje své střelecké kvality.

Nejmenší zkušenosti ze současného kádru má Mojžíš. Sedmadvacetiletý zadák, který přišel do MODO v létě po působení na farmě Minnesoty v Houstonu v nižší AHL, má na kontě jen dva zápasy v reprezentaci z dubna loňského roku, kdy se představil v Třebíči a v Havlíčkově Brodu proti Bělorusku.

Národní tým se sejde na srazu v úterý 3. listopadu v pražském Edenu. Do turnaje Karjala vstoupí čeští hokejisté ve čtvrtek 5. listopadu v Jönköpingu proti Švédsku. Pak se přesunou ze Švédska do finské metropole, kde je čeká v sobotu duel s domácím Finskem a v neděli změří síly s Ruskem.

Tabulku Euro Hockey Tour vede Růžičkův tým po prvním turnaji o tři body před sbornou.

Nominace českých hokejistů na turnaj Karjala v Jönköpingu a Helsinkách (5.-8. listopadu):

 Brankáři: Lukáš Mensator (Karlovy Vary), Jakub Štěpánek (Vítkovice),

obránci: Jakub Čutta, Ondřej Němec (oba Karlovy Vary), Josef Melichar (České Budějovice), Vladimír Sičák (Vítkovice), Miroslav Blaťák (Ufa/KHL), Zdeněk Kutlák (Ambri-Piotta/Švýc.), Tomáš Mojžíš (MODO Hockey/Švéd.), Karel Rachůnek (Dynamo Moskva/KHL),

útočníci: Roman Červenka, Tomáš Kůrka (oba Slavia Praha), Jan Bulis, Jiří Novotný (oba Atlant Mytišči/KHL), Jaroslav Bednář, Pavel Brendl (oba Nižnij Novgorod/KHL), Petr Hubáček (Vítkovice), Petr Kumstát (Karlovy Vary), František Lukeš (Litvínov), Jiří Hudler (Dynamo Moskva/KHL), Jakub Klepiš (Omsk/KHL), Tomáš Rolinek (Magnitogorsk/KHL), Josef Vašíček (Jaroslavl/KHL).

Autor: