12. prosince 2017 15:15 Lidovky.cz > Sport > Hokej

V Soči dopovaly i ruské hokejistky. MOV potrestal hned šest hráček z tehdejšího týmu

Hned šest ruských hráček si v Soči pomáhalo dopingem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hned šest ruských hráček si v Soči pomáhalo dopingem. | foto: Reuters

LAUSANNE Mezinárodní olympijský výbor potrestal v souvislosti s dopingovou kauzou ze Soči šest ze sedmi vyšetřovaných hráček ruského hokejového týmu.

Rusko bylo následně diskvalifikováno z šestého místa, které hokejistky na olympijském turnaji před domácím publikem obsadily. Oznámili to dnes zástupci MOV.

Doživotní zákaz účasti na olympijských hrách dostaly Inna Ďubanková, Jekatěrina Lebeděvová, Jekatěrina Smolencevová, Jekatěrina Paškevičová, Anna Šibanovová a Galina Skibová. Trestu unikla jen Anna Šochinová.

Počet distancovaných sportovců Ruska, které bylo minulý týden kvůli aféře vyloučeno z nadcházejících olympijských her v Pchjongčchangu, tak stoupl na 31. 

Ruský dres.
Ruští fanoušci se blýskli svými kostýmy.

Dosud jediným sportovcem, který vyvázl z vyšetřování bez postihu, byla krasobruslařská šampionka Adelina Sotnikovová.

Všech 25 ruských sportovců, které dosud MOV kvůli systematickému a státem řízenému dopingu a manipulaci se vzorky v Soči potrestal, se proti doživotnímu vyloučení z olympijských her odvolalo k Arbitrážnímu soudu pro sport (CAS) v Lausanne.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz