Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V týmu je pohoda, tak to má být, těší Eliáše

Sport

  17:32aktualizováno  18:52
BRATISLAVA - (Od zpravodaje LN na Slovensku) Český národní tým už je v dějišti šampionátu druhý den. První utkání jej čeká v sobotu, kdy nastoupí proti Lotyšsku. "Atmosféra už na mě dýchla, protože potkávám kluky z ostatních týmů. V týmu je pohoda. Trénink byl dobrý, krátký a hodně jsme se nasmáli. Tak to má být," popisoval LN atmosféru v Bratislavě Patrik Eliáš.

Patrik Eliáš. foto: ČTK

LN Jak se cítíte v dějišti MS?
Dobře jsem se vyspal, najedl, všechno je v pořádku. Fyzicky se taky cítím dobře.

LN Je český výběr silný? Fanoušci jsou z nominace natěšení. Lotyši, se kterými hrajete úvodní utkání na turnaji, mají respekt.
O jménech to není. Víme všichni, že jména nic nevyhrají. Je to o tom, aby tým hrál jednotně, dodržoval systém, který nastaví trenér. Bojovnost a vůle jít za vítězství. Věříme si, máme kvalitní tým, ale to neznamená, že vyhrajeme automaticky. Dá se prohrát s každým.

LN V čem jsou Lotyši nejvíc nepříjemní?
Když se zeptáte kluků z KHL, tak vám řeknou, že Lotyši hrají podobně jako Rusové. Velké plus pro ně je, že většina týmu spolu hraje v lize a je sehraná, navíc Lotyši skvěle bruslí a mají dobrý systém. Bude to těžký zápas.

LN Máte v hlavě ještě vzpomínku na olympiádu, kde český tým postoupil přes Lotyšsko do čtvrtfinále až po prodloužení?
Ta už by dávno být neměla, už se stalo spousta věcí mezi tím. Před námi je nový turnaj, nový tým, tak musí být i čistý přístup.

LN Vezmete si z OH nějaké ponaučení?
Hráli velmi dobře a nepouštěli nás do šancí. V sobotu to bude stejné. Budou trpěliví, ale my musíme být ještě víc a čekat na jejich chyby. Nehnat se dopředu za každou cenu, abychom jim nedávali prostor na brejky. Je potřeba hrát ze zabezpečené obrany.