Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V Ufě jsem si Rusy dobírat nemohl, vzpomínal Blaťák

Sport

  10:40
MOSKVA - Hokejový obránce Miroslav Blaťák mohl mít po letošním světovém šampionátu, na kterém čeští hráči získali nečekaně zlaté medaile, ještě o něco větší radost než jeho spoluhráči. Těšila ho skutečnost, že se ve finále podílel na porážce ruského výběru, který vedl jeho klubový trenér Vjačeslav Bykov. Dnes bude mít možnost si podobné pocity zopakovat na turnaji Channel One Cup.

Blaťák a Rozsíval foto: Jiří Novotný

"Určitě to tehdy vnímali, ale nějak se to nerozebíralo, spíš padly nějaké vtípky. Ale já jsem si z nich jen těžko mohl dělat legraci, když jsem na jejich půdě. Tam sranda nemůže být," usmál se Blaťák v rozhovoru s ČTK a serverem hokej.cz v průběhu moskevského turnaje.

Rok 2010 v obrazech

Opora Ufy se do národního týmu vrátila poprvé od zlatého mistrovství, předchozí turnaj musela vynechat pro zranění. "Měl jsem otřes mozku, dostal jsem při jednom souboji u mantinelu od protihráče z boku do hlavy, pamatuji si pak už jen nějaké úryvky," uvedl odchovanec zlínského hokeje.

Celému mančaftu to nějak nešlo, říká k působení v Ufě Blaťák
Ambicióznímu klubu se příliš nevydařil vstup do sezony, teď už ale opět vyhrává a v KHL mu patří čtvrté místo ve Východní konferenci. "Měli jsme špatnou disciplínu a byli často vylučovaní. Nešlo nám ani oslabení a dostávali jsme hodně gólů. Celému mančaftu to nějak nevycházelo, trápili jsme se. Ale už se do toho dostáváme," řekl Blaťák.

Zprava: Jakub Klepiš, Miroslav Blaťák, Roman Červenka

Osmadvacetiletý hráč působí v Ufě již čtvrtou sezonu, na rozdíl od minulého ročníku už ale není v týmu jediným Čechem. Salavat Julajev angažoval i Jakuba Klepiše. "Určitě je to lepší. Když jedeme na výjezd, můžeme společně zajít třeba na večeři. Máme tu i Slováka Tomáše Starostu, který k nám dobře zapadl. Je fajn, že nás je tu víc," pochvaloval si.

Hokejovou reprezentaci dnes čeká v Moskvě zápas s Ruskem, se kterým na předchozí akci prohrála 1:3. Blaťák bere souboje se sbornou jako běžné.

Žádný zápas v národním týmu není jednoduchý, říká Blaťák
"Beru každý zápas stejně. Nezáleží, zda jde o Rusko, Finsko nebo Švédsko. Všechny týmy mají mnoho výborných hráčů, žádný ze zápasů v národním týmu není jednoduchý," vysvětlil.

Souhlasil však s tím, že by duel mohl být hodně vyhecovaný. "Chtějí nám to vrátit (za mistrovství světa) a stejně to budou brát určitě i fanoušci. Půjdou do toho na maximum a s jasným cílem nás porazit," řekl Blaťák, který patří v reprezentaci mezi klíčové beky. Proti Finsku odehrál více než 29 minut. "I v Rusku hrajeme na šest beků, ale to jsem na ledě zhruba jednadvacet minut, proti Finům jsem to cítil hodně," dodal Blaťák.

Autoři: ,

Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky
Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky

Úžeh je přehřátí organismu, ke kterému dochází při nadměrnému vystavení těla přímému slunečnímu záření. Nejčastěji se projevuje malátností, bolestí...