Středa 5. října 2022, svátek má Eliška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Varlamov je spoluhráč, ale i soupeř, říká gólman Washingtonu Neuvirth

Sport

  22:45
ANAHEIM (OD ZPRAVODAJE LN) - Dvaadvacetiletý Michal Neuvirth patřil mezi největší překvapení začátku letošní NHL a česká brankářská škola ovládla jihovýchodní divizi. Mladý český brankář se stal jedničkou Washington Capitals a kryl záda slavné ruské hokejové hvězdě Alexandrovi Ovečkinovi. Po nešťastné prosincové sérii Capitals však i jeho statistiky začaly klesat a stále častěji se do branky vracela ruská opora Semjon Varlamov.

Michal Neuvirth v akci. foto: ČTK

LN Jak tedy hodnotíte svoji dosavadní sezonu?
Vcelku pozitivně, začátek mi vyšel, měl jsem dobrý kemp a Varlamov nehrál. Bohužel v prosinci jsem se zranil zase já, také týmu se nedařilo, což brankáři také situaci neulehčí. Takže bych řekl, že je to tak trochu jako na houpačce.

LN Capitals loni dominovali NHL, vyhráli základní část. Proč vám to letos zdaleka tak nejde?
To kdybychom věděli. Hlavně nedáváme góly a prohráváme důležité zápasy o jeden gól. Vítězství v Anaheimu 7:6 bylo v tomto směru výjimkou, snad nás nakopne dopředu, když jsme překonali deficit 2:4. V naší divizi překvapivě válí Tampa Bay, ale do play off bychom měli postoupit. Zatím nemají tolik úspěšnou sezonu naši klíčoví hráči - Ovečkin, Bäckström či Sjomin. Ale už se konečně rozehrávají, tak snad jim to tam bude padat.

LN Jak vycházíte s Varlamovem?
Určitě tam nějaké soupeření je, to je jasné. Rivalita mezi gólmany je vždycky. Ale já ho beru především jako spoluhráče, přeju mu, aby dobře chytal a vyhrávali jsme. Myslím, že spolu vycházíme dobře, jsme kamarádi. Jsme nejmladší tandem v celé NHL a oba chceme ukázat, že můžeme v téhle lize chytat jako jedničky.

LN Může mu nahrávat, že v Capitals mají silné slovo Rusové v čele s Ovečkinem?
Asi ano, to jasné, když je to ruský kapitán, ale to nemá smysl řešit. Jsem rád, když se mu daří, a doufám, že také on je rád, když dobře chytám já. Jdu si však za svým cílem a snažím se koncentrovat na své výkony a tyhle věci nevnímat.

LN V Anaheimu jste však Varlamova po první třetině střídal. Jak to přijal?
To nevím, ale to se v hokeji běžně děje, Kouč prostě takto rozhodl a nikdo to neřešil. Snad svého rozhodnutí nelitoval, když jsme vyhráli, ale já toho měl dost. Ráno jsem tvrdě trénoval, takže jsem měl tuhé nohy, protože jsem nepočítal, že budu chytat. O to víc jsem rád, že to takhle dopadlo, i když jsem také dostal jeden nešťastný gól.

LN Washington je v NHL takovou malou ruskou kolonií, nepřipadáte si opuštěn?
Samozřejmě že mi chybí Tomáš Fleischmann, ale naštěstí mě Rusové berou mezi sebe. Jsem pro ně Evropan, a tak patřím do jejich party. Nevadí mi to, horší by bylo, kdybych tu byl jediný Evropan.

LN A co Alex Ovečkin, dá se s ním normálně mluvit?
To víte, že jo. Docela normálně, zejména když se daří. Když však ne, tak dostává takové svoje nálady, ale to se děje každému z nás. Je na něj velký tlak, lidé od něj čekají jen góly, což vůbec není snadné. A my, celý zbytek týmu, mu musíme pomoci.

Autoři:

Puč v Kremlu? Vzpoura generálů? Už se řeší, kdo nahradí Putina

Premium Vzhledem k průběhu ruského vojenského dobrodružství na Ukrajině se začínají objevovat spekulace, že vláda Vladimira...

Bez jazyků i peněz. Čtyřicátnice svým cestováním „Za Kačku“ nakazila tisíce lidí

Premium Levně za posledních pár let navštívila čtyři světadíly, 45 zemí a 69 ostrovů. „Prachobyčejná“ Kateřina Ostrá z Blanska...

Tajemství ženského mokrého orgasmu odkryto. Pokus zjistil původ tekutiny

Premium Záhada to byla pro ženy, pro muže, pro vědecké kruhy. Squirting, ženský mokrý orgasmus, byl dlouho neznámou, včetně...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat