12. srpna 2010 10:54 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Vedení NHL neschválilo až dlouhodobý kontrakt Iljy Kovalčuka

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
5. ILJA KOVALČUK (NEW JERSEY DEVILS) – 100 milionů dolarů na 15 let. Největší... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 5. ILJA KOVALČUK (NEW JERSEY DEVILS) – 100 milionů dolarů na 15 let. Největší... | foto: Mike SegarReuters

PRAHA Ruský hokejista Ilja Kovalčuk se v létě stal volným hráčem a nežádanějším zbožím na trhu. Nabídky několika světových klubů kolem něj jen létaly a on se rozhodl prodloužit s New Jersey, kde už na jaře působil. Atronomický kontrakt ale zakázalo vedení NHL včetně nezávislého arbitra.

Už hodně hráčů v NHL má podepsané dlouhodobé kontrakty. Ale první, kdo narazil, byl Ilja Kovalčuk s New Jersey. Jeho rekordní

sedmnáctiletá smlouva na 102 milionů dolarů byla vedením NHL zakázána: Jedná se o obcházení platového stropu.

S platem, který se počítá do platového stropu je to jako s hypotékou. Čím delší je, tím menší máte splátky. I tak to funguje v NHL.

Kluby NHL smlouvy s hráči schválně časově natahují, aby byla jejich mzda do platové stropu co nejnižší, protože se uvolní další prostředky pro ostatní hráče.

Arbitráži i vedení NHL došla trpělivost až teď. Neboť několik hokejistů má podepsáno na poněkud dlouhou dobu. Tito hráči přesto mohou narazit, vedení NHL jejich závazky zpětně přezkoumává...

Hráči s dlouhodobými kontrakty

Marc Savard (Boston Bruins): Koncem minulého roku ve svých dvaatřiceti letech prodloužil spolupráci s Medvědy na dalších sedm let, v nichž si vydělá 28 milionů dolarů.

Chris Pronger (Philadelphia Flyers): Zkušený zadák na sklonku své kariéry (35 let) podepsal ještě na dlouhých sedm sezon.

Marián Hossa (Chicago Blackhawks): Slovenský forvard se ve třiceti letech dočkal vysněného kontraktu s Chicagem. Jestřábi mu nabídli smlouvu do 42 let na 63 milionů dolarů.

Roberto Luongo (Vancouver Canucks): Někdejší kapitán Kosatek má smlouvu až do třiačtyřiceti let, ve kterých vyinkasuje 60 milionů dolarů.

  • 0Diskuse

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!