Vedoucí duo v extralize prohrálo, přiblížil se mu Litvínov

20:38
PRAHA - Hokejisté Vítkovic přišli o vedení v extraligové tabulce, když dnes prohráli na domácím ledě vysoko 2:6 s Libercem. Navzdory porážce 0:1 ve Zlíně se před ně díky lepšímu skóre dostala mistrovská Slavia Praha. Na vedoucí duo už ztrácí jen tři body třetí Litvínov, který dnes zvítězil 2:1 v Plzni.

Jan Matějka ze Zlína (vpravo) a Jiří Vašíček ze Slavie. foto: ČTK

Hráči party i podruhé v sezoně naplno bodovali na ledě Kladna. Na pět týdnů starou výhru 4:1 dnes navázali Pražané vítězstvím 3:1, když v závěru druhé třetiny otočili díky trefám Františka Ptáčka a Ondřeje Kratěny nepříznivý stav po předchozí trefě Radka Bělohlava. Výsledek ještě v závěru pojistil Michal Broš.

Vítkovice přišly o průběžnou první příčku v tabulce extraligy, když v dnešním utkání podlehly Liberci vysoko 2:6. Bílí Tygři získali tři body především zásluhou smršti během deseti minut ve druhé třetině, kterou vyhráli 5:0. Domácí, kteří se mohou pyšnit nejlepší defenzívou soutěže, si naopak před téměř sedmi tisícovkami diváků vybrali špatný den.

Na čelo tabulky už dýchá Litvínov, který vyhrál na ledě Plzně 2:1. Souboj týmů z čela tabulky ozdobil výkon obou gólmanů, který nakonec těsně vyhrál ve vynikající formě chytající Petr Franěk. Ve vyrovnaném utkání sice vedli po první třetině Západočeši, hosté však v prostřední části vyrovnali a výhru jim zajistil trefou v závěrečném dějství František Lukeš. Lasselsberger po slibném vstupu do extraligy ztrácí dech, z posledních čtyř utkání získal jediný bod a pomalu se propadá tabulkou. Severočeši naopak vyhráli sedmý z posledních osmi duelů.

Výsledky - 20. kolo:
Geus Okna Kladno - Sparta Praha 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Bělohlav (Martin Procházka) - 37. Ptáček (Langhammer), 39. Kratěna (D. Výborný), 59. Broš (Melichárek). Rozhodčí: Minář - Guth, Křivský. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 3916.

Lasselsberger Plzeň - Litvínov 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Dvořák (Kubalík, Laš) - 23. V. Hübl (Kubinčák), 56. Lukeš (Reichel). Rozhodčí: Kubeš - Bejček, Prchal. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 7095.

BK Mladá Boleslav - Oceláři Třinec 6:4 (1:1, 1:2, 4:1)
Branky a nahrávky: 15. Posmyk (Benda), 28. Král (Gajovský, Marušák), 42. Boháč (Tomas, Benda), 46. Kočí (Handlovský, Marušák), 47. Brňák (Posmyk), 58. T. Sýkora (Král) - 4. Polanský (Kováčik, Tomík), 28. Polák (D. Moravec), 30. Polák (D. Moravec), 59. Seman (D. Moravec). Rozhodčí: Husička - Barvíř, Kis. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:2. Diváci: 3970.

Energie Karlovy Vary - Znojemští Orli 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 14. Kumstát (Sailer), 29. Řezníček (Skuhravý) - 27. Erat (Čachotský), 44. Dopita (Kucharczyk, Selingr), 47. Erat (Čachotský). Rozhodčí: R. Svoboda - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 10:12, navíc Skuhravý - Demel oba 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3420.

RI Okna Zlín - Slavia Praha 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 13. Balán (M. Pšurný). Rozhodčí: Polák - Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:9. Bez využití. Diváci: 4716.

Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 2:6 (1:0, 0:5, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Kvapil (Varaďa, Kuboš), 51. Svačina (Roman, Voráček) - 26. Pletka (P. Nedvěd), 30. V. Nedorost (P. Nedvěd, Jiruš), 30. Kašpařík (Šimánek), 32. Šimánek (Podkonický), 34. V. Nedorost (Pletka, P. Nedvěd), 45. Plodek. Rozhodčí: Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:3. Diváci: 6853