Sobota 16. ledna 2021svátek má Ctirad -6 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Velice nás to mrzí, kaje se hokejová Slavia po aféře s pomočenou šálou

Vladimír Růžička | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Růžička | foto: www.getphoto.cz / Robin Drahoňovský

PRAHA Mysleli, že televizní relace napomůže popularizaci mládežnického hokeje a zvýší zájem o sport. "Stal se však pravý opak," uvedl Vladimír Růžička na webových stránkách Slavie. Prostředí týmu sedmiletých žáků vrhlo na veřejnost obraz charakteru takřka výhradně negativního.

Stanice Nova ve svém novém pořadu Příběhy bez scénáře s podtitulem Zlatí hoši odvysílala ve středu večer první díl, ve kterém se zaměřila na prostředí ze zákulisí dětských bitev na ledě. 

Kouč sedmiletých chlapců z týmu "sešívaných" Jiří Čumpelík je v několika záběrech zachycen, jak svým vyděšeným svěřencům ostře nadává. Na veřejnost také vypustil informaci, že je hokej sport jen pro bohaté. "Není to pravda, snažíme se podporovat děti ze sociálně slabších rodin" zareagoval generální manažer vršovického celku Růžička.

Čtěte také

"Bohužel některá prohlášení našeho trenéra byla dost nešťastná. Bude se muset ze svých výroků zodpovídat klubovému představenstvu, které rozhodne o jeho dalším působení," pokračoval olympijský vítěz z Nagana. "Rozumím reakci Vládi Růžičky, já bych jednal stejně. Pořad udělal klubu špatnou reklamu a podpoře českého hokeje také nepřispěl," nechal se slyšet Čumpelík v rozhovoru pro Lidové Noviny (čtěte v jejich víkendovém vydání).

Televize taktéž poodhalila příběhy několika rodin mladých hokejistů. V jednom ze střihů byl zachycen otec, jenž nabádá syna k tomu, aby močil na sparťanskou šálu. "Jdeme těm svi..m dát na pr...," hecuje chlapce v dalším šotu před utkáním.

Máte podobné zkušenosti s chováním kolem mládežnického sportu?

Neváhejte a pošlete svůj příběh na adresu internet@lidovky.cz.

"Naši trenéři se snaží od začátku vychovávat malé děti k fair-play hře a úctě k soupeři. Rivalita mezi pražskými kluby určitě existuje a je zdravá, ale neměla by překračovat mez slušného chování," stojí ve vyjádření činovníka Slavie. "Velice nás to mrzí," dodává.

"Témata, která se v rodinách odehrávají, se netýkají jen nejznámějších klubů," prozradila mluvčí Novy Michaela Fričová.

Jde jen o špičku ledovce a zdaleka ne pouze z hokejového prostředí. Podobné praktiky jsou běžné i za oponou fotbalu. Na jednom z mládežnických turnajů se například popral kapitán Sparty Tomáš Řepka s otcem romského dítěte, jehož chvíli před tím počastoval rasistickými nadávkami za ostrý souboj synů na hrací ploše. To vše před zraky malých kluků...

Nádory slinivky bývají odolné vůči ozáření, říká gastroenterolog Novotný

Ivo Novotný | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Slinivka je mimořádně důležitou součástí našeho těla. Když se porouchá, přestane produkovat inzulin. A bez něj visí náš...

Test vaječných likérů: I šest kostek cukru v panáku. Hlavně zakrýt aroma lihu

Vaječné koňaky v testu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé jsou bledé jako zimní ráno, jiné září jako italské slunce, většina vaječných likérů však udělá adventní...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!