Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Velký extraligový favorit Sparta chce vyhrávat a hrát atraktivní hokej

Sport

  16:18
PRAHA - Hokejisté pražské Sparty budou na startu nové extraligové sezony patřit opět k největším favoritům soutěže. Vedení klubu se netají nejvyššími ambicemi, po týmu navíc vyžaduje, aby atraktivním pojetím dokázal přivábit do hlediště Tesla Areny co nejvyšší návštěvy. Zásadní změny v kádru třetího týmu minulé sezony přes léto nenastaly, z postu hlavního kouče však povede Pražany nově Pavel Hynek.

Generální manažer Petr Bříza. foto: ČTK

"Chci se vyhnout prohlášením, co je a co není úspěch. Loňské třetí místo bylo bráno s rozpaky a na konci se začalo říkat, že velký favorit ligy vypadl a je to neúspěch. Naším cílem je stoprocentně hrát atraktivní hokej v základní části," řekl novinářům na dnešní tiskové konferenci v Praze generální manažer Petr Bříza.

Trenér Hynek si je dobře vědom, že pro Spartu jsou cíle nastaveny velmi vysoko. "Žádný konkrétní úkol jsem nedostal, ale myslím si, že ve Spartě jsou ty cíle a ambice každý rok stejné. Bez ohledu na ekonomickou situaci, kvalitu a šířku kádru. Já myslím, že to ke Spartě patří každý rok. Ty cíle musí být nejvyšší a jakékoliv jiné by byly alibismus," uvedl Hynek. "U nás se to moc nenosí, každý se od toho distancuje, ale třeba v Rusku vyhlásí osm týmů, že chce vyhrát titul, ale vyhrát může také jen jeden," doplnil.

Na startu sezony posílí Pražany bývalá opora klubu Jaroslav Hlinka, velké pohyby v kádru ale nenastaly. "Ta zásadní změna se udála na brankářském postu, kde jsme angažovali Honzu Cháberu. Do obrany se nám vrací Jarda Mrázek, o místo v prvním týmu si během letní přípravy řekl mladý útočník David Tůma. Tým je konsolidovaný, podařilo se nám ho udržet pohromadě," shrnul Bříza.

"Bude samozřejmě záležet na trenérech, jak se jim podaří pokaždé namixovat tu správnou sestavu, protože tam by se měla prolínat ta zkušenost s mládím," připomněl Bříza. V přípravě se mužstvu výsledkově dařilo. "Myslím, že má obrovský talent a potenciál. Jsou tu vynikající hráči a osobnosti," poznamenal Hynek.

Jistou stabilitu zajistila Spartě nedávno uzavřená smlouva s LG Electronics. "V dnešní době v klubových rozpočtech zajišťují 75 až 80 procent peněz sponzoři. Podepsání dlouholeté smlouvy s novým partnerem je pro nás proto prvním velkým úspěchem," připomněl prezident klubu Viliam Sivek nelehké období ekonomické recese. "Přežít, to totiž bude jeden z hlavních úkolů extraligových klubů," dodal.

Příznivým faktorem je také zájem fanoušků. "Již nyní máme více prodaných permanentek oproti loňské sezoně, což vnímáme velmi pozitivně a svědčí to o soudržnosti a víře našich příznivců v mužstvo," uvedl Sivek. Věří zároveň, že se tým fanouškům za jejich důvěru odvděčí. "Chceme hrát atraktivní hokej, který bude bavit diváka, a od týmu ho také budeme očekávat," prohlásil Sivek.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat