Útočník Calgary Matthew Tkachuk (19) slaví vítězství s brankářem Davidem Rittichem. foto: ČTK/AP

New York - Brankář David Rittich pustil ve čtvrtečním utkání NHL pět branek a s Calgary prohrával v Nashvillu po dvou třetinách už 1:4, ale nakonec se radoval z výhry 6:5 v prodloužení. Český gólman kryl 31 střel. Hlavním hrdinou zápasu se stal Matthew Tkachuk, který v poslední minutě vyrovnal a rozhodl i prodloužení.
  7:29

Rittich lovil puk ze sítě poprvé v šesté minutě, když se z dorážky prosadil Nick Bonino. Podruhé překonal českého brankáře v polovině úvodní třetiny z blízka Austin Watson. Calgary snížilo trefou Dereka Ryana, ale útočník Calle Järkrok poté dvakrát udeřil z přečíslení dva na jednoho a Nashville vedl po dvou třetinách už 4:1. Domácí měli v úvodních čtyřiceti minutách jasnou převahu, soupeře přestříleli v této pasáži 27:9.

Na začátku třetí třetiny ale snížil Rasmus Andersson a Calgary ožilo. Kontaktní branku dal Elias Lindholm a v 57. minutě vyrovnal Alan Quine. Nerozhodný stav nevydržel dlouho, Watson překonal Ritticha z dalšího přečíslení dva na jednoho a dostal Nashville do vedení 5:4. Poté si vzal slovo Tkachuk - z dorážky poslal při hře bez brankáře zápas v čase 59:21 do prodloužení, které 1,6 sekundy před koncem ukončil.

Také druhý zápas čtvrtečního programu NHL měl dramatickou koncovku. Montreal prohrával ve Vegas ještě v 54. minutě 2:4, ale utkání otočil a zvítězil 5:4 v prodloužení. Obrat odstartoval Tomáš Tatar, při hře bez brankáře vyrovnal Brendan Gallagher a prodloužení rozhodl po 27 sekundách Max Domi.

Výsledky NHL:

Nashville - Calgary 5:6 v prodl. (2:1, 2:0, 1:4 - 0:1)

Branky: 11. a 59. Watson, 25. a 39. Järnkrok, 6. Bonino - 60. a 65. M. Tkachuk, 16. D. Ryan, 42. R. Andersson, 54. E. Lindholm, 57. Quine. Střely na branku: 36:27. David Rittich odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval pět branek z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 86,11 procent. Diváci: 17.351. Hvězdy zápasu: 1. M. Tkachuk (Calgary), 2. Watson, 3. Järnkrok (oba Nashville)

Vegas - Montreal 4:5 v prodl. (2:1, 0:1, 2:2 - 0:1)

Branky: 15. W. Karlsson, 20. Tuch, 45. Glass, 48. Mark Stone - 3. Danault, 30. Drouin, 54. Tatar, 59. Gallagher, 61. Domi. Střely na branku: 35:30. Diváci: 18.035. Hvězdy zápasu: 1. Domi (Montreal), 2. Tuch, 3. Eakin (oba Vegas).