Ondřej Pavelec.

Ondřej Pavelec. | foto: ČTK

•   9:20
DENVER - Šestou výhru v řadě vychytal v zámořské NHL český hokejový brankář Ondřej Pavelec a vytvořil tak nový klubový rekord Atlanty. V úterním duelu na ledě Colorada zastavil 29 z 31 střel a dovedl svůj tým k vítězství 3:2 v prodloužení.

Pavelec poprvé během úspěšné série inkasoval v zápase více než jeden gól, dohromady jich v šesti utkáních obdržel jen pět. V Coloradu hájil 40 minut čisté konto a vedení Thrashers 1:0. Teprve v třetí třetině dvakrát kapituloval, jeho spoluhráčům se však podařilo vyrovnat a vítězný gól vstřelil v druhé minutě nastavení Anthony Stewart.

V sestavě Colorada ještě chyběl Fleischmann
V sestavě Avalanche ještě chyběl útočník Tomáš Fleischmann, jehož Colorado vyměnilo s Washingtonem za Scotta Hannana. Milan Hejduk si připsal jednu asistenci a potvrdil pozici nejproduktivnějšího Čecha v lize.

Dvanáctigólovou přestřelku viděli fanoušci v Chicagu, kde domácí zvítězili nad St. Louis 7:5. Blackhawks vedli v polovině zápasu už 5:1, hostům se podařilo snížit na rozdíl jediného gólu, následně však znovu dvakrát kapitulovali. V utkání o sobě dal vědět český útočník Vladimír Sobotka, který přihrál na první tři góly Blues.

"Byl to náročný zápas proti tvrdě hrajícímu soupeři. Líbil se mi přístup hráčů k utkání, hráli jednoduše a na St. Louis to platilo. Pak jsme však inkasovali pár náhodných gólů a zápas se zdramatizoval. Musíme být spokojeni se ziskem dvou bodů," konstatoval trenér Blackhawks Joel Quenneville, jehož tým nastoupil na domácím ledě poprvé od 14. listopadu.

Povedený návrat do sestavy Tampy Bay prožil útočník Simon Gagné, který vynechal posledních osmnáct utkání kvůli zranění krku. V Torontu se hned blýskl gólem a asistencí, jeho trefa v druhé minutě prodloužení navíc rozhodla o vítězství Lightning 4:3.

Gagné přiznal, že měl v plánu nastoupit až ve čtvrtek proti Bostonu, úterní dopolední trénink ho však přesvědčil, že už je připravený hrát proti Torontu. "Už předtím jsem se cítil dobře, ale teprve v pondělí jsem si poprvé zatrénoval se spoluhráči, a to bylo rozhodující. Zjistil jsem, že už to půjde," prohlásil Gagné. "Pomohl jsem týmu k vítězství a dal rozhodující gól, co bych si mohl přát víc," dodal.

Třetí čisté konto vychytal také Pekka Rinne z Nashvillu
Třetí čisté konto v sezoně vychytal finský gólman Pekka Rinne, Nashville zdolal Phoenix 3:0 a ukončil sérii čtyř porážek. Predátoři rozhodli o svém úspěchu dvěma góly v přesilových hrách. Poprvé se trefil ve 4. minutě Scott Weber, v 33. minutě zvýšil na 2:0 v dvojnásobné početní výhodě Cal O'Reilly. Třetí gól přidal v poslední minutě do prázdné branky při power play Kojotů Jordin Tootoo.

Phoenix po sérii sedmi výher prohrál dvakrát za sebou v základní hrací době. "Nehráli jsme špatně, tvrdě jsme bojovali, ale když se necháme zbytečně vylučovat, nemůžeme myslet na vítězství," pokáral svůj tým trenér Dave Tippett. Na mysli měl možná i fauly Radima Vrbaty a Martina Hanzala, kteří pykali za hákování respektive nebezpečnou hru vysokou holí.

Výsledky NHL

Toronto - Tampa Bay 3:4 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1) Branky: 32. a 48. Kulemin (na první T. Kaberle), 2. Versteeg - 49. a 60. St. Louis, 26. Malone, 62. Gagne. Střely na branku: 25:39. Diváci: 19.063.

Nashville - Phoenix 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) Branky: 4. Weber, 33. O'Reilly, 60. Tootoo. Střely na branku: 23:33. Diváci: 14.333.

Colorado - Atlanta 2:3 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1) Branky: 42. Duchene, 51. Jones (Hejduk) - 11. Peverley, 54. Byfuglien, 62.Stewart. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celý zápas, z 31 střel inkasoval dva góly a úspěšnost zásahů měl 93,5 procenta. Střely na branku: 31:31. Diváci: 12.131.

Chicago - St. Louis 7:5 (2:1, 3:1, 2:3) Branky: 30. a 56. Toews, 32. a 54. Kane, 5. Kopecký, 20. Sharp, 23. Brouwer - 17. Berglund (Sobotka), 38. Brewer (Sobotka), 44. Pietrangelo (Sobotka), 47. Boyes, 58. Backes. Střely na branku: 24:26. Diváci: 21.140.

San Jose - Detroit 3:5 (1:2, 1:2, 1:1) Branky: 10. Heatley, 25. Ferriero, 58. Clowe - 23. a 48. Zetterberg, 5. Cleary, 9. Dacjuk, 40. Eaves. Střely na branku: 28:29. Diváci: 17.562.

Autoři: ČTK, Lidovky.cz