Šťastní hráči Bostonu, s číslem 80 brankář Daniel Vladař. foto: Reuters

New York - Daniel Vladař chytal v NHL poprvé od začátku, kryl 34 střel a dovedl Boston k výhře 2:1 v Pittsburghu. Český gólman byl vyhlášen největší hvězdou zápasu. Premiéru mu zpříjemnili David Pastrňák gólem a Jakub Zbořil asistencí u vítězné trefy.
  7:00aktualizováno  7:32

Filip Hronek přidal ke dvěma asistencím i první trefu sezony, čímž pomohl Detroitu k vítězství 4:2 nad Carolinou. Jeho spoluhráč Filip Zadina si připsal jednu přihrávku, na druhé straně připravil jeden gól Martin Nečas. V úterním programu ještě zaznamenal asistenci Jakub Vrána a Ondřej Palát.

Vladař už zasáhl do NHL v posledním play off, když střídal Jaroslava Haláka v utkání s Tampou Bay ve 32. minutě za stavu 1:4 a pustil tři góly z 12 střel. Třiadvacetiletý brankář tentokrát zářil a nejlepší zákrok vytáhl v polovině úvodní třetiny, v níž obral Coltona Scevioura o vyrovnávací gól na 1:1. Útočník Pittsburghu už zakončoval z levého kruhu do prázdné branky, ale český gólman se proti střele natáhl hokejku, kterou puk trefil.

Úvodní gól zápasu dal Pastrňák, který se dostal za obranu domácích a při bekhendové kličce zasunul kotouč mezi betony brankáře Caseyho DeSmithe. Vladaře překonal jen z dorážky Brandon Tanev, který ještě v první třetině vyrovnal.

Zápas rozhodl ve 48. minutě Trent Frederic, který se po přihrávce Zbořila trefil zpoza mezikruží. U vítězného gólu dobře clonil před brankou Pastrňák. Pittsburgh tak neprodloužil sérii šesti výher a navíc se mu zranil Jevgenij Malkin.

Hronek asistoval v první třetině u obou gólů, kterými Adam Erne otočil v přesilových hrách na 2:1. K vyrovnání přispěl velkým dílem Zadina, po jehož jeho průniku a zakončení střílel Erne zblízka do odkryté branky. Na začátku druhé třetiny upravil Sebastian Aho skóre na 2:2 střelou bez přípravy po krásné přihrávce Nečase napříč celým pásmem.

Robby Fabbri strhl ve 33. minutě opět vedení na stranu Detroitu a výhru zpečetil Hronek při závěrečné power play. Český obránce se zmocnil ve vlastním pásmu puku v rohu kluziště a přes celé hřiště ho poslal do prázdné branky. Carolina prohrála poprvé po osmi zápasech.

Výsledky NHL:

New Jersey - Buffalo 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Branky: 18. Šarangovič, 31. Vatanen, 45. Wood - 27. Rieder, 28. Skinner. Diváci: 1800. Hvězdy zápasu: 1. Wood, 2. Kuokkanen, 3. Blackwood (všichni New Jersey).

Washington - NY Islanders 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky: 31. Oshie, 36. Ovečkin, 41. Bäckström (VRÁNA) - 45. Wahlstrom. Střely na branku: 22:22. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Bäckström, 3. Samsonov (všichni Washington).

Pittsburgh - Boston 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky: 16. B. Tanev - 4. PASTRŇÁK, 48. Frederic (ZBOŘIL). Střely na branku: 35:33. DANIEL VLADAŘ odchytal za Boston celé utkání, inkasoval jeden gól z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 97,14 procenta. Diváci: 2800. Hvězdy zápasu: 1. VLADAŘ, 2. Frederic (oba Boston), 3. DeSmith (Pittsburgh).

Detroit - Carolina 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Branky: 4. a 13. Erne (na první ZADINA, HRONEK, na druhou HRONEK), 33. Fabbri, 60. HRONEK- 3. Niederreiter, 22. Aho (NEČAS). Střely na branku: 28:37. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Erne, 2. Bernier, 3. HRONEK (všichni Detroit).

Minnesota - Arizona 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky: 2. Hartman, 43. Zuccarello, 54. Spurgeon. Střely na branku: 26:31. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Kähkönen, 2. Spurgeon, 3. Cole (všichni Minnesota).

Dallas - Tampa Bay 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)

Branky: 30. Heiskanen, 58. Jamie Benn, 59. Radulov - 4. a rozhodující sam. nájezd B. Point (na první PALÁT), 35. M. Joseph, 52. Stamkos. Střely na branku: 27:36. Diváci: 4057. Hvězdy zápasu: 1. B. Point, 2. Hedman (oba Tampa Bay), 3. Oettinger (Dallas).

Colorado - Anaheim 8:4 (2:4, 2:0, 4:0)

Branky: 8. a 39. Kadri, 2. Burakovsky, 32. Rantanen, 42. MacKinnon, 44. Girard, 57. Bellemare, 59. Saad - 3. Terry, 5. Heinen, 16. Henrique, 20. Grant. Střely na branku: 36:22. Bez diváků.