Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Čechovští rabiáti projevili lítost, přesto jim KHL přitvrdila tresty

Sport

  18:59
MOSKVA - Vedení Kontinentální hokejové ligy dnes zpřísnilo třem hráčům Viťazu Čechov tresty za brutální napadení hokejistů Omsku bezprostředně po zahajovacím buly ve vzájemném utkání z 10. prosince.

Bitka Čechov - Omsk. foto: Reprofoto

Joshi Grattonovi a Sergeji Bělokonovi bylo zastavení činnosti prodlouženo shodně o pět zápasů na 20 respektive 18, Darcy Verot si nezahraje 14 místo původně stanovených 12 utkání. KHL na svém webu zároveň oznámila, že nově dostal trest ve výši 150 tisíc rublů (93 tisíc korun) i generální manažer klubu Alexej Žamnov za to, že neučinil opatření, která by incidentu zabránila.

Nové sankce udělilo vedení soutěže po čtvrtečním dodatečném slyšení za účasti vedení čechovského klubu, jeho realizačního týmu a prezidenta KHL Alexandra Medveděva. "Na svém" zůstal z čechovského kvarteta bitkařů jen Ivan Larin, který má distanc na 14 utkání. Nezměněna zůstala i pokuta pro klub ve výši 400 tisíc rublů (246 tisíc korun).

VIDEO Z BITKY:

Klub podle stránek soutěže uznal na jednání vinu, vyjádřil nad událostí lítost a jeho vedení se zaručilo, že v dalším průběhu soutěže bude dodržovat zásady fair play. Původní tresty vynesla disciplinární komise v sobotu, den po utkání, v jehož úplném úvodu rozpoutali čechovští hráči bitku bez jakékoliv snahy o hru. Na incident doplatili zraněními český útočník Roman Červenka a obránce Martin Škoula, kteří se pak museli omluvit z reprezentace.

Hokejisté Omsku se stali terčem pro rváče Čechova podruhé během letošního roku. V minulé sezoně bylo kvůli hromadné bitce lednové utkání těchto týmů dokonce předčasně ukončeno. Tentokrát se nakonec zápas dohrál a Omsk bez otřesených Čechů i zraněného Jaromíra Jágra vyhrál 3:2.

Autor: