16. května 2018 16:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

VIDEO: Český kat znovu úřadoval. Kempný nešetrně narazil dalšího hráče Tampy

Michal Kempný (vzadu) nemá s hráči Tampy žádné slitování. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Kempný (vzadu) nemá s hráči Tampy žádné slitování. | foto: ČTK/AP

WASHINGTON/PRAHA Hokejisté Washingtonu mají mezi sebou spoustu technických hráčů. Za normálních okolností jím je i český obránce Michal Kempný, ten se však v play off rozhodl být zlým mužem Capitals, tak jako třeba Radko Gudas ve Philadelphii. Ve finále Východní konference NHL už si připsal dva zářezy, ve druhém zápase série uštědřil krosček do obličeje Cedrika Paquetteho, v úterním třetím duelu zase krosčekem do zad poslal na led hvězdu soupeře Tylera Johnsona.

Tampa sice po dvou domácích prohrách třetí zápas na ledě soupeře vyhrála (4:2), přesto odcházeli její trenéři a členové vedení do kabin znepokojení. 

Nelíbí se jim totiž, co v boji o Stanley Cup sedmadvacetiletý český bek předvádí.

„Špinavý hráč,“ napsala Tampa na svůj oficiální twitterový účet s odkazem na video Kempného zákroku.

Za krosček do Paquetteova obličeje už mu disciplinárka NHL uštědřila pokutu 2420 dolarů (asi 52 500 korun), což je nejvyšší možná částka, jakou může komise pro bezpečnost hráčů podle kolektivní smlouvy hráči uložit. 

Podívejte se na Kempného faul na Paquetteho:

To však Kempného neodradilo a v úterý ostře poslal krosčekem k ledu i Johnsona. Vedení Tampy pak především vadí, že Kempný v obou případech dostal jen dvouminutový trest. 

Za stavu 2:1 na zápasy pro Washingtonm se tak musí mít někdejší bek Komety na pozoru, aby se mu někdo z tvrdých hochů Lightning nepomstil podobně tvrdým způsobem.

A především by se měl mít na pozoru v pátém utkání na Floridě, kde bude jistě nejnenáviděnějším hráčem soupeře.

Podívejte se na Kempného faul na Johnsona:

16.května 2018 v 04:29, příspěvek archivován: 16.května 2018 v 16:05

VIDEO: Johnson was shaken up after taking this cross check https://t.co/3mPV0kyEdl

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Johnson was shaken up after taking this cross check https://t.co/3mPV0kyEdl

larJaroslav Šindelář

Najdete na Lidovky.cz